МУКАЧЕВО КАРНАВАЛИТЬ

МІСТО ВМІЄ НЕ ТІЛЬКИ СВЯТКУВАТИ, АЛЕ Й ПІДТРИМУВАТИ КУЛЬТУРУ

 

Уже сьомий рік у Мукачеві проводиться унікальний театральний фестиваль “Етно-діа-сфера”. Його головною родзинкою є участь етнічних театрів з України та з-за її межами. Знаменно, що цьогорічне відкриття фестивалю збіглося з Днем міста та Днем Європи. 630 років тому Мукачево отримало з рук угорської королева Елизавети Магдебурське право і власну печатку. На фестиваль приїхало чимало цікавих колективів – львівські театри “Воскресіння” та імені Марії Заньковецької, Київський академічний театр драми і комедії, три єврейські театри, циганський, кримсько-татарський, угорський, російський. Гостями з-за кордону стали білоруси та серби.

Протягом тижня місто житиме не тільки виставами, але й різними фестивалями, виставками, концертами. За словами Іллі Греби, керівника відділу культури міської ради, у цьому році “культурний” бюджет міста збільшився удвічі (!). Велику увагу цьому напряму приділяє обраний повторно мером Василь Петьовка. Він особисто є меценатом багатьох заходів.

Тривають оновлювальні роботи на Мукачівському замку. Повністю перекрито дах новою черепицею, а це – 5 тисяч кв. метрів. До кінця травня буде встановлено вежовий годинник з курантами. (Спонсором виступає колишній керівник банку “Ажіо”, нині нардеп Станіслав Аржевітін). Відновлюється замкова церква. За задумом, це буде екуменічний храм, де зможуть молитися представники чотирьох християнських конфесій. Не секрет, що наречені полюбляють робити весільні фото саме серед цих старовинних мурів. Тож чому у замковій церкві не проводити і вінчання?

Одне слово, Мукачево у День міста виглядало сповнене не тільки 11-столітньої величі, але й доволі впевненого майбутнього.

Олександр ГАВРОШ, Ужгород-Мукачево.

 

22 травня 2006р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів