На Закарпатті викрили шахрайський call-центр, який "розвів" європейців на понад $130 тис (ФОТО)

На Закарпатті викрили шахрайський call-центр, який "розвів" європейців на понад $130 тис (ФОТО)
Чотирьом особам повідомлено про підозру у шахрайстві з використанням електронно-обчислювальної техніки в особливо великих розмірах.

 

Як встановили слідчі, до "справи" були причетні жителі Київської та Львівської областей, а також Дніпра, які тимчасово приживали тут.

"Підозрювані телефонували громадянам країн ЄС, представлялися співробітниками трейдингових компаній чи банківських установ та шахрайським шляхом виманювали кошти у потерпілих іноземців. Одержавши грошові перекази, виводили їх в криптовалюту", - йдеться у повідомленні Закараптської прокуратури.

Офісне приміщення, оснащене комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням, було розташоване в Ужгороді та розраховане на одночасну роботу там до 20 осіб. Кандидатів на місця «операторів» ретельно відбирали, вони проходили перевірку поліграфом, а однією з основних умов було володіння чеською, словацькою, польською чи угорською мовами.

Задокументовано кілька фактів протиправної діяльності громадян, збитки від якої склали орієнтовно 5 млн грн, що еквівалентно понад 130 тис. дол. США. За попередніми даними, щомісяця шахрайська схема могла приносити 500 тисяч доларів США прибутку. Інших причетних до її діяльності осіб, а також потерпілих, встановлюватимуть.

Днями проведено ряд обшуків на території Закарпаття, Вінницької, Київської областей та м. Києва. Знайдено та вилучено понад 80 тисяч доларів США та грошові кошти в іншій валюті, елітні транспортні засоби, десятки одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, флеш-носії, чорнові записи, банківські картки та інші речові докази.

Закарпатська обласна прокуратура

 

24 березня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів