У музеї в Рахівському будинку культури можна побачити культурну спадщину та побут гуцулів (ВІДЕО)

Елементи одягу, предмети домашнього вжитку, подушки та посуд – всі ці речі майже 100 років тому гуцули використовували у своєму побуті. Вишивані сорочки, головні убори, елементи святкового та повсякденного одягу. А також посуд та тарілки оздоблені за традиціями цього часу.
Гуцули чи не найкраще зберегли свої традиції. Одяг наших предків також вирізнявся вишуканістю, багатьма прикрасами і різноманітними кольорами. Вишиванка – традиційний одяг гуцулів, який зберіг свою актуальність і до сьогодні. Гуцульським жіночим одягом була вишита сорочка та спідниця. Кожна гуцулка вишивала собі сорочку сама, тому і орнамент обирала самостійно.
Вишивані сорочки раніше передавали як придане свекрухи для своїх невісток. Одну з таких вишиванок до музею принесла пані Ольга. Каже, що колись її свекруха подарувала їй на весілля українське народне вбрання.
Чоловіки мали більш практичний одяг. Гуцульська ноша складалася з вишитої сорочка, кептарика, сердака та ґуґля. Нижнім поясним одягом чоловіків були сині або гранатові штани, жіночим — сукні з золотими або срібними галунами.
Також у музеї представлені елементи ремесла, яке тоді було популярним на теренах Рахівщини. Жінки пряли килими на верстатах та за допомогою ручної пряжі. У музеї представлені і тогочасні прилади для виготовлення сиру та консервації. Всі експонати у гарному стані та хоч зараз готові до використання.
Гордістю гуцульського музею є парни, так раніше називали великі подушки. Для них господині вишивали наволочки. Подушки наповняли гусячим чи курячим пір’ям, яке попередньо обробляли – мили та просушували. Доторкнутися та побувати у будинку справжніх гуцулів можна щодня. Зберегти культурну спадщину та показати нащадкам, як жили пращури – головне завдання працівників установи. Тому діляться, що поповнюватимуть музей все новими експонатами.
До теми
- До 200 тисяч пасажирів поза касами: на Закарпатті викрили масштабну схему «тіньових» міжнародних перевезень
- Оперативники Чопського загону ліквідували канал незаконного переправлення осіб через державний кордон
- Упродовж доби на Закарпатті поліція припинила злочинну діяльність двох наркоторговців
- «Не просто пес, а помічник у реабілітації дітей»: на Берегівщині поліцейські повернули загублену собаку господарям
- Відмова від госпіталізації ледь не коштувала життя: на Закарпатті медики швидкої реанімували пацієнтку
- Закарпатці долучилися до вшанування роковин авіаудару РФ по драмтеатру в Маріуполі
- Пожежі сухої трави на Закарпатті не вщухають – лише протягом однієї доби рятувальники виїжджали 42 рази
- Будівлю Єврейської синагоги з села Великі Ком'яти перевезуть у скансен в Ужгороді
- Безбар’єрність у державному сервісі: для працівників ДПС Закарпаття провели тренінг з інклюзивної комунікації
- Історія боротьби та пам’яті: у замку Сент-Міклош відбулася зустріч із військовими та громадою
- Побив відвідувача та пошкодив майно ресторану: в Перечині поліцейські затримали 30-річного хулігана
- Масштабне виробництво наркотиків на Закарпатті: перед судом постануть дев’ятеро учасників злочинної організації
- Податківці Закарпаття провели ознайомчу лекцію для студентів економічного факультету УжНУ
- Диспетчерів закарпатської «екстренки» навчають кризовій та інклюзивній комунікації
- Верховний Суд залишив у силі вирок нападникам, які до смерті побили чоловіка на Тячівщині
- «Книги на лінії фронту» – в Ужгороді відкрилася фотовиставка Владислава Товтина
- Із небезпечного регіону – на Закарпаття: евакуювали родину з Дніпропетровщини
- Трагедія в Ужгороді: у квартирі знайшли мертвою жінку
- Поліція Великого Березного розслідує смертельну ДТП за участі автомобіля та мотоцикла: загинув неповнолітній
- «Кілька днів свободи, що стали символом»: в Ужгороді відзначили річницю Карпатської України

До цієї новини немає коментарів