Відвідування музеїв на Закарпатті безкоштовне для військових (перелік закладів)
Під час повномасштабного вторгнення рф закарпатські музеї продовжують працювати, надаючи послуги туристам та підтримуючи економіку країни. Разом з цим ці заклади стають місцем для емоційного відновлення військовослужбовців, які проходять реабілітацію чи ротацію на Закарпатті.
Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького – Ужгородський замок
Зібрання музею нараховують близько 110 тисяч експонатів, які знайомлять з багатовіковою історією та культурою Закарпаття.
- військовослужбовці ЗСУ
- працівники ДПСУ (прикордонники)
- працівники Національної поліції
- працівники Нацгвардії
- працівники СБУ
- працівники ДСНС
- учасники бойових дій
- особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни
- учасники війни
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни
- члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Мукачівський історичний музей – замок Паланок
Паланок є цінною пам’яткою історії та військової архітектури ХIV-ХVII ст. Історію замку й Закарпаття в деталях відтворюють експозиції історії етнографії, природи та старожитностей. Право безкоштовного обслуговування (за наявності відповідних посвідчень) мають: військовослужбовці ЗСУ, ветерани ВВВ; інваліди війни та діти війни; учасники бойових дій та учасники АТО/ООС.
Закарпатський музей народної архітектури та побуту – Ужгородський Скансен
Ужгородський Скансен складається з архітектурних перлин старовинного закарпатського села і зразків найдавніших та найпоширеніших видів народного ужиткового мистецтва, один із перших в Україні музеїв просто неба. Вхід для військовослужбовців ЗСУ – безкоштовний (за наявності відповідних посвідчень).
Закарпатський обласний художній музей ім. Й.Бокшая (Ужгород)
Колекція музею нараховує понад 5 тисяч експонатів і складається з двох розділів: вітчизняне мистецтво ХVІ – ХХІ століття та зарубіжне мистецтво ХVІ – ХХ століття.
Вхід для військовослужбовців ЗСУ – безкоштовний (за наявності відповідних посвідчень).
Хата-музей «Лемківська садиба»
Музейний комплекс у с.Зарічево, Ужгородського району, відображає життя і побут лемків – однієї з етнографічних груп українського населення.
Вхід для захисників України та їх сімей є безоплатним за попереднім записом телефоном 050 70 77 863.
Кузня-музей «Гамора»
Діюча кузня у селі Лисичево, Хустського району, побудована на початку ХIХ століття, є унікальним пам’ятником ковальського ремесла. Вхід у музей для військовослужбовців ЗСУ – безкоштовний.
Музей «Старе село»
На території музею у Колочаві, Хустського району, відтворено село стародавньої Верховини із колочавських експонатів, які знайомлять зі 300-річною історією побуту місцевих жителів. Вхід у музей для військовослужбовців ЗСУ – безкоштовний.
Музей гуцульської бриндзі
Єдиний в Україні музей гуцульської бриндзі знаходиться у Рахові. І знайомить з багатою історією і традиціями карпатського сироваріння. Вхід у музей для захисників України є безоплатним.
Аудіогід «Замками Закарпаття».
Нагадаємо, за підтримки управління туризму та курортів облдержадміністрації створено аудіогід «Замками Закарпаття». Маршрут включає 12 локацій, що дозволить влаштувати мандрівку в давнину, побачити древні будівлі та руїни старовинних фортець.
Аудіогід «Замками Закарпаття» – у вільному доступі на платформі Izi.travel двома мовами – англійською та українською за посиланням https://izi.travel/en/6e28-zamki-zakarpattya/uk
До цієї новини немає коментарів