У ЗСУ з’явилось озброєння, яке кардинально змінює ситуацію на фронті на користь України

Ви ж усі пам’ятаєте, як колони ворога «дробила» наша артилерія та уже БпЛА «Байрактар». Після таких точкових ударів окупанти були змушені змінювати маршрути та виходити в визначене місце збору малими групами. А там на них уже чекали наші мобільні вогневі групи на легендарних «бандеромобілях», озброєні протитанковими ракетними комплексами «Javelin», NLAW, які максимально ефективно себе зарекомендували, використовуючи принцип «прицілився – вистрелив – забув». За таким же принципом наші воїни-зенітники за допомогою зенітно-ракетних комплексів «Stinger» «приземлили» не один ворожий вертоліт та літак.
У подальших пакетах військової допомоги, які виділили Україні країни-партнери, в лави ЗСУ поставлено немалу кількість ОВТ, яка допомогла нам змінювати хід бойових дій, демонструючи російським загарбникам, що їхні плани з демілітаризації нашої країни приносять зворотний результат.
Завдяки допомозі країн-партнерів в озброєнні та військовій техніці нам вдається підтримувати та удосконалювати систему протиповітряної оборони для прикриття пунктів управління, районів базування високоточної зброї, вогневих підрозділів артилерії, об’єктів критичної інфраструктури.
Наявні зразки озброєння значно підвищують вогневі, маневрувальні та розвідувальні можливості підрозділів протиповітряної оборони як в денний час, так і в темну пору доби. Це не дає можливості противнику застосовувати весь спектр засобів авіаційного ураження, а терористичні удари з застосуванням ракет та безпілотних ударних апаратів не приносять очікуваних результатів для противника завдяки вмілим діям особового складу Повітряних сил та підрозділів протиповітряної оборони всіх складових частин Сил оборони.
Після того як західні країни-партнери виділили Україні пакети військової допомоги, в лавах ЗСУ з’явилася велика кількість ОВТ, що кардинально на важливих операційних районах почала змінювати хід бойових дій в наш бік, нагадуючи загарбникам з Російської Федерації, що їхні плани, а зокрема демілітаризація нашої країни, їм точно не вдасться.
Для захисту повітряного простору від крилатих ракет та безпілотних літальних апаратів були надані ЗРК «GEPARD», MK «VICTOR», «AVENGER», ПТРК «JAVELIN», ПЗРК «СТІНГЕР» тощо.
Для ураження піхоти, неброньованого та легкоброньованого транспорту надані 12,7 мм кулемети «BROWNING M2» та ін.
Для знищення живої сили противника в укриттях, окопах, а також для руйнування фортифікаційних споруд надані 82 мм та 120 мм міномети іноземного виробництва.
Для виконання завдань логістичного забезпечення надані спеціальні броньовані автомобілі «FORD ROSHEL SENATOR»; спеціальні броньовані машини «DAEWOO», «HMMWV», вантажні автомобілі «MERCEDES», «DAFF», «МAN», «PEUGEOT», «IVECO» тощо.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Докладніше: https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3776299-sergij-naev-generallejtenant-komanduvac-osuv-pivnic.html
Фото пресслужби Командування об’єднаних сил Збройних Сил України
До теми
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямовано 149,3 млн грн
- У трьох сімейних амбулаторіях Ужгорода можна пройти обстеження за програмою «Скринінг здоров’я 40+»
- Фермери Закарпаття можуть отримати державну підтримку
- Влада посилює протипожежний захист шкіл Закарпаття – передбачено більше 38 млн грн
- В Ужгороді відбувся круглий стіл до Міжнародного дня ромів
- Закарпатці можуть безкоштовно зробити стентування серця у межах Програми медичних гарантій
- Близько 300 людей з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку 2026 року
- Професійні та фахові коледжі Закарпаття можуть отримати субвенцію для облаштування сучасних майстерень.
- Добровольці віком від 60 років зможуть укласти однорічний контракт
- Діалог влади та бізнесу: на Закарпатті обговорили ризики штучного «дроблення» підприємництва
- «Грант на власну справу» ще 27 заявників на Закарпатті отримали позитивне рішення
- В Ужгороді обговорили пріоритети громадського здоров’я на 2026 рік
- У Закарпатській ОВА розповіли про можливості навчання в Житомирському військовому інституті
- Рада з питань ВПО при Закарпатській ОВА підсумувала два роки роботи і затвердила новий склад
- Інформаційна тиша під час та після вибухів - це безпека: чому не можна публікувати «прильоти»
- СБУ запустила новий короткий номер «гарячої лінії» для звернень громадян – 1516
- Порядок застосування податкової соціальної пільги для самотніх матерів у 2026 році – закарпатські податківці роз'яснюють
- ВЛК під час воєнного стану. Кому потрібно проходити щороку
- Сили цивільного захисту Закарпаття підвищують готовність до найскладніших викликів
- Пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури: на Закарпатті прокуратура фіксує наслідки ворожого обстрілу

До цієї новини немає коментарів