Моновиставу про закарпатських ромів покажуть у Румунії

Закриватиме дводенний фестиваль моновистава «Чіріклі», яку покажуть у п’ятницю, 10 листопада, о 16.00. Оскільки фестиваль здійснюється за грантової підтримки, то вхід на всі вистави вільний.
Як зазначає театральний оглядач Сергій Федака, моновиставу «Чіріклі» поставив режисер А.Канцедайло за п’єсою О. Гавроша, який створив її за мотивами творів сучасного ромського письменника М. Бурмека-Дюрі. Хоча прем’єра спектаклю відбулася два роки тому, він продовжує жити своїм життям, постійно оновлюючись і набуваючи глибшого трактування образу головної героїні, яку майстерно грає заслужена артистка України Наталія Засухіна.
«Назовні це історія однієї ромської матері, що оповідає про сина. Але глибинно це історія Матері загалом, дослідження загадки материнської любові, протест проти соціальної несправедливості і байдужості, від яких тією чи іншою мірою страждаємо усі ми без поділу на раси. -- -- зауважує Сергій Федака. -- Трактування Чіріклі стало дещо м’якшим, ліричнішим, напрочуд суголосним зі скрипковим супроводом усього спектаклю. Стає зрозуміло, що незвична історія сина — це відображення незвичної його матері, реалізація її душевного потенціалу. Наталі Засухіні вдалося створити вражаючий психологічний портрет, ненав’язливо продемонструвати найпотаємніші струни материнської натури».
До теми
- Закарпатський народний хор став засновником фольклорного фестивалю-конкурсу «Шовкова косиця»
- На Закарпатті визначили переможців фестивалю стрілецької пісні «Красне поле»
- У березні Закарпатський народний хор готує для своїх шанувальників багато цікавих програм
- Мар’яна Матейко: голос, що об’єднує, і серце, що служить
- Розпочався прийом заявок на ХV відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»
- Відома співачка області Мар’янa Матейко готує святкове диво для дітей і військових
- 4 січня в Ужгородському скансені відбудеться традиційний щорічний фестиваль «Коляди в старому селі»
- Закарпатський народний хор колядував у Будапешті
- В Ужгороді вдруге провели Фестиваль закарпатського вертепу
- Камінь, що пам’ятає імперії: унікальний храм Святої Єлизавети на Закарпатті
- «Місто»: виставка робіт закарпатських художників у Генеральному консульстві Словацької Республіки
- Автентичні словацькі колядки, віншування та колоритні вертепи – в Ужгороді відбувся огляд-конкурс «Словацький бетлегем-2025»
- Студії “Косиця” 10 років: в Ужгородському скансені відкрили виставку закарпатських сорочок
- «Принцип гештальту» – в Ужгороді відкрито персональну виставку робіт Тараса Табаки
- На Закарпатті правоохоронці викрили угруповання, яке переправляло осіб через кордон
- Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору «Карпати» в Словаччині
- Як проходив фінал конкурсу Міс і Місіс Закарпаття 2025. РЕПОРТАЖ. ФОТО
- Закарпатська співачка Мар'яна Матейко вісім років навчає перспективну молодь вокалу
- Гончарі й керамісти закарпаття обговорили їхні «цехові» справи
- Вистава "Маріупольська драма" у постановці Донецького академічного обласного драматичного театру - серед номінантів на здобуття Національної премії Шевченка

До цієї новини немає коментарів