Підробляли фітосанітарні сертифікати для експорту зерна – на Закарпатті двом працівникам держустанов і митному брокеру обрали запобіжні заходи

Підробляли фітосанітарні сертифікати для експорту зерна – на Закарпатті двом працівникам держустанов і митному брокеру обрали запобіжні заходи
Про це інформує обласна прокуратура.

 

 

За доводами Ужгородської окружної прокуратури трьом підозрюваним у схемі з підроблення фітосанітарних сертифікатів для експорту зерна обрали запобіжні заходи.

Для головного інспектора відділу ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області та його пособника – співробітника Закарпатської обласної фітосанітарної лабораторії – це тримання під вартою з можливістю внести 214 720 грн застави. Іншій підозрюваній, митному брокеру, обрали лише заставу в аналогічному розмірі.

Наразі прокурором Ужгородської окружної прокуратури на ці ухвали суду подано апеляційні скарги. Сторона обвинувачення наполягає на збільшенні розміру застави для фігурантів уп’ятеро – до понад 1 млн грн кожному. Нагадаємо, їм інкримінують участь у несанкціонованій зміні інформації, що оброблюється в автоматизованих системах, та службовому підробленні (ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України).

Слідством встановлено, що підозрювані розробили протиправний механізм видачі підроблених фітосанітарних сертифікатів експортерам зерна. Без відбору зразків продукції вони вказували в документах дані про її відповідність вимогам і вносили все це до спеціалізованої інформаційної системи PHIS, доступ до якої є у співробітників Держпродспоживслужби.

Фігуранти діяли за попередньо узгодженим планом: митний брокер надавала співробітникам держустанов дані щодо транспортних засобів і вантажу, необхідні для виготовлення сертифікатів. Подекуди транспорт із продукцією знаходився за межами Закарпаття, однак у документах йшлося про нібито проведені обстеження вантажу та відбір зразків зернових для експертизи.

Триває досудове розслідування, яке здійснює Ужгородське районне управління поліції за оперативного супроводу Управління карного розшуку ГУНП в Закарпатській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

26 листопада 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів