В Ужгороді затвердили дворічний план інтеграції ромів у громади
![В Ужгороді затвердили дворічний план інтеграції ромів у громади](/images/news/2023/12/max/IMG_5780.jpg)
«Це дуже важливий елемент, коли ми говоримо про інтеграційні процеси ромів Ужгорода, їхнє життя, - каже Мирослав Горват, депутат Ужгородської міськради, активіст, голова громадської організації "Об’єднання ромів Ужгорода". - Я гордий, що безпосередньо брав участь у цих процесах. План передбачає активності у таких напрямках як освіта, медицина, працевлаштування, паспортизація та інші важливі напрямки, до яких будуть долучені структури Ужгородської міської ради. Також будемо залучати міжнародних донорів та громадські організації. План виконання стратегії було важливо також і тому, що затверджено національну стратегію, в якій йдеться про інтеграцію ромської меншини у громади, де вона проживає»,
«На початку цього року на рівні області було затверджено обласну стратегію, але поки не було міської, не було чітких кроків, як діяти на місцях, - коментує Марія Менджул. - Процес був тривалий, ми з Мирославом розпочали цю роботу ще в травні, а протягом літніх місяців разом з експертами, науковцями, працівниками міської ради обговорювали стратегію, наприкінці серпня провели круглий стіл і обговорили її в рамках засідання коронаційної ради по захисту прав ВПО. У нас вдалося нова категорія це роми ВПО, які теж потребують уваги з боку громадськості. Було багато доречних пропозицій, зокрема, і про необхідність певних соціальних посередників, які б представляли ромів, що проживають в критичних вразливих умовах».
За результатами обговорень уклали план, орієнтований на ужгородську громаду, відмінний від національної та обласної стратегії. План містить вісім основних цілей, зокрема, і питання оновлення актуальних статистичних даних, визначення потреб ромів, відновлення документів, покращення інфраструктури, питання освіти та охорони здоров’я тощо.
«Дякуємо всім, хто підтримав, особливо громадськість за те, що нарешті місто Ужгород з наступного року має план заходів на два роки по інтеграції ромів у приймаючі громади,- додав Мирослав Горват. - Треба не тільки перед виборами говорити про ромів, а взагалі допомагати ромам якісно жити в громадах. Сподіваюся, що подібні документи приймуть також в інших територіальних громадах Закарпаття. Майбутнє за сильними ромами, хочеться, щоб наше місто було прикладом для всієї України. Ми хочемо зберегти нашу меншину, я хочу жити в Україні, тут виховувати своїх дітей, захищати свободу нашої держави, зберігати культуру, традиції, нашу унікальну мову. За два роки ми маємо зрозуміти повну кількість ромів, яка є в Ужгороді, щоб рухатися далі. Наразі відомо, що їх близько 6000».
Окрім розробки проекту плану ГО "КАПЛ ВЕСТЕД" впровадило безкоштовні інтеграційні курси по навчанню навичкам водіння для ВПО та ромів, а також провели 24 інтеграційно-відновлювальні заходи для дітей-ВПО та рома у чотирьох громадах області у рамках Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії Foreign, Commonwealth & Development Office . Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.
-->
До теми
- У Свалявській міській лікарні відремонтували відділення анестезіології та інтенсивної терапії
- Близько 1100 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Незаконне переправлення до ЄС за $10 000 з можливістю оплати на криптогаманець: на Мукачівщині судитимуть одного з учасників схеми
- Закарпатські патрульні з початку року розшукали 150 водіїв, які покинули місце ДТП
- Закарпаття – лідер за запитом населення на встановлення сонячних електростанцій
- Виправдовувала російську агресію: СБУ повідомила про підозру жительці Берегівщини
- 14-річний закарпатець переводив ухилянтів, усіх затримали прикордонники
- Знайти роботу із зарплатою понад 12 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості
- Дрони Закарпаття» – проєкт для всіх тих, хто давно мріяв опанувати пілотування БпЛА
- Триває вступна кампанія до вищих військових навчальних закладів!
- Закарпаття займає другу позицію в країні за Індексом цифрової трансформації регіонів у першому півріччі 2024 року.
- Стріляв у авто з місцевими жителями через конфлікт – на Рахівщині чоловіка засудили за хуліганство
- Зручно і без черг – у понад 40 ЦНАПах Закарпаття завдяки сервісу «Я – ветеран» потрібні послуги отримують захисники та їхні рідні
- У Мукачівському прикордонному загоні новий керівник
- Судитимуть жителя Рахова, який за $2300 планував переправити військовозобов'язаного до Румунії
- На Закарпатті понад пів сотні ветеранів отримали безоплатні послуги із зубопротезування
- 26-річного закарпатця, який виїхав до росії і вступив на строкову службу у зс рф, засудили до 15 років позбавлення волі
- Слідчі СБУ в Закарпатській області викриличергових зрадників, які добровільно «служили» в рашистській катівні в Херсоні
- Відсьогодні, 17 липня, прикордонники вимагатимуть від чоловіків призовного віку військово-облікові документи під час перетину кордону
- Фінансові порушення на майже 39 мільйонів гривень за перші півроку 2024-го виявили закарпатські працівники Держаудитслужби
До цієї новини немає коментарів