Понад 750 га лісів Закарпаття стануть заповідними!

Понад 750 га лісів Закарпаття стануть заповідними!
Понад 750 га лісів Закарпаття стануть заповідними! Мова йде про букові та буково-ялицеві ліси Міжгірської філії Карпатський лісовий офіс.

 

Мова йде про букові та буково-ялицеві ліси Міжгірської філії Карпатський лісовий офіс. Вони отримали від Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України погодження клопотань про надання відповідного охоронного статусу для пралісів та квазіпралісів на територіях Верхньобистрянського, Вучківського, Запереділянського, Ізківського, Лопушнянського, Майданського та Міжгірського лісництв.

Праліси – це найменш торкані ліси, які ніколи не зазнавали руйнівного впливу людини. За попередніми оцінками, в Україні збереглися тисячі гектарів пралісів. Праліси є унікальним оселищем для багатьох видів, які знаходяться на межі зникнення в інших, більш порушених лісах.

Квазіпраліси та природні ліси – подібні до пралісів, але які зазнали незначного впливу людини.

Ще три роки тому ці ділянки пройшли всі процедури й були ідентифіковані як праліси. Невдовзі вони отримають статус пам’яток природи загальнодержавного значення!

За законом лісові землі ідентифікуються і їм надають статус об’єктів природно-заповідного фонду. Це додатковий захист земель.

Відповідно до Лісового кодексу України, у пралісах та квазіпралісах забороняються:

??всі види рубок (крім догляду за лінійними об’єктами та вирубування окремих дерев під час гасіння пожежі);

??будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, проїзд транспорту;

??будь-яка інша господарська діяльність людини, що може нашкодити цим екосистемам.

 

18 січня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів