Закарпатська митниця запобігає порушенням прав інтелектуальної власності та переміщенням контрафактів через кордон

Приміром, торік призупинено митне оформлення за ознаками порушень прав інтелектуальної власності товару «блютуз навушники без проводові» загальною кількістю 2157 штук, із задекларованою загальною вартістю всього 2 тисячі доларів (що за курсом валют НБУ становило 73,3 тис. грн). Сучасні аксесуари були марковані торгівельними марками НОСО і BOROFONE та експортувалися з Угорщини на митну територію України автомобільним транспортом. Застосувавши систему управління ризиками за наявною митною декларацією, митники з’ясували, що відомості про імпортера товару – львівського суб’єкта господарювання та відправника – угорської фірми – відсутні у Митному реєстрі об’єктів прав інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до чинного вітчизняного законодавства.
За результатами проведених досліджень та висновків судового експерта було підтверджено з боку керівника фірми-імпортера порушення охоронюваних законом прав інтелектуальної власності. Відтак, складено протокол про порушення митних правил за статтею 476 Митного кодексу України.
Варто додати, що за оцінкою залученого спеціаліста-експерта справжня вартість навушників була у 13 разів більшою (!) і становила майже мільйон гривень. А за нещодавнім винесеним Ужгородським міськрайонним судом рішенням – контрафактний товар конфісковано на користь держави. До порушника застосовано штрафні санкції у вигляді сплати однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів громадян у бюджет держави.
Пресслужба Закарпатської митниці
До теми
- Закарпатська митниця за 4 місяці виявила контрабанду на 50 млн грн
- Імпорт автомобілів у зоні діяльності Закарпатської митниці – основний бюджетоформуючий товар
- В Закарпатті платники перерахували до зведеного бюджету понад 16,5 млрд гривень податків
- 176 платників Закарпаття увійшли до Переліку платників з високим рівнем податкової довіри
- Закарпаття: до бюджетів громад надійшло майже 12 млн грн плати за ліцензії на підакцизні товари
- На Закарпатті землевласники поповнили місцеві бюджети майже на 331 млн грн податком на землю
- Закарпаття: надходження акцизного податку протягом січня-квітня 2026 року склали понад 90 млн грн
- Місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 118 млн грн податку на нерухомість
- Платники Закарпаття сплатили понад 5 млрд грн ЄСВ за чотири місяці 2026 року
- Понад 9 мільярдів гривень митних платежів отримав Держбюджет від Закарпатської митниці за 4 місяці 2026 року
- З початку 2026 року місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 4 млрд грн податків
- На Закарпатті зросла кількість платників із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
- Місцеві бюджети Закарпаття отримали майже 79 млн грн податку на нерухомість
- На Закарпатті з початку року проведено 160 перевірок у сфері обігу підакцизних товарів: виявлено порушень на 8,5 млн гривень
- Цьогоріч Закарпатська митниця збільшила перерахування до Держбюджету на 1,7 млрд грн
- Платники Закарпаття сплатили понад 3,7 млрд грн ЄСВ за три місяці 2026 року
- Майже 3 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів Закарпаття у січні-березні 2026 року
- Понад 5 млрд грн за квартал сплатили платники Закарпаття до держбюджету
- На Закарпатті понад 100 суб’єктів господарювання здійснюють діяльність у сфері обігу пального
- Майже 2 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів Закарпаття у січні-лютому 2026 року

До цієї новини немає коментарів