Підготовка до нацспротиву: на Закарпатті цивільних навчають військовій справі
Заняття для курсантів Центру підготовки населення до нацспротиву проводять у п’ятницю та на вихідних. Тут вивчають тактичну медицину, топографію, вогневу тактику, вчаться стріляти і проходять спеціальну фізичну підготовку. У лютому почав навчання третій набір охочих вивчати військову справу.
Ветеран двох воєн, Афганської і Російсько-Української, Ігор Мельников ще донедавна був на фронті. У 60 років чоловіка відправили в тил. Практичний досвід інструктор передає курсантам Закарпатського обласного центру підготовки населення до нацспротиву.
"Зараз ми відпрацьовували як можна перенести пораненого, використовуючи підручні засоби. Плащ-накидку, пончо, куртку, на руках. Відпрацьовували ці моменти", — розповідає Ігор Мельников.
Курсанти базового курсу донедавна вивчали теорію. Зараз у природних умовах застосовують отримані знання на практиці.
"Всі ми знаємо, що у нас війна, тому я вважаю, що кожен має виконати свій громадянський обов’язок чи то жінка, чи то чоловік. По-друге, я вже два роки військовий волонтер. Це мене найбільше мотивувало", — розповідає курсантка Вікторія.
Курсанти посиленого курсу. Вивчають тему евакуації поранених із поля бою. Роблять це в бронежилетах, касках та зі зброєю в руках.
"Ми з ними відпрацьовуємо навички із тактичної медицини та на цьому рівні ми даємо вже поглиблені знання із тактичної медицини. Частину того, що виконують люди із молодшою медичною освітою, або із посиленою підготовкою у сфері тактичної медицини", — каже заступник декана медичного факультету УжНУ Олег Девіняк.
"Так відбувається переміщення потерпілого із підозрою на травму шиї. Для того, щоб не травмувати ще більше нерви і забезпечити його подальшу життєдіяльність, дуже важливо під час цього процесу діяти синхронно і не переміщати голову у стабільному становищі", — додає курсант Роман Тарабій.
Викладачі — інструктори-ветерани, які пройшли війну, отримали поранення чи з інших причин не можуть бути зараз на фронті. Тут розказують найважливіші речі, які точно пригодяться в бою. За майже рік роботи Закарпатський обласний центр підготовки населення до нацспротиву провів три набори курсантів.
"Якщо перший набір у нас був 140-145 людей, то зараз у нас більше 200 людей. Це вже третій набір пішов. Які результати? От, наприклад, із посиленого курсу 4 курсантів пішли в ЗСУ. Одна з дівчат, яка у нас займалася, зараз є інструктором на полігоні", — розповідає керівник Закарпатського центру підготовки населення до нацспротиву Юрій Беляков.
Готують населення до нацспротиву в шести районах Закарпаття. На місцях інструктори центру навчають охочих. Записатися в курсанти центру можуть усі, кому виповнилося 18 років. Таке навчання не звільняє від мобілізації.
Тетяна Рожновська | Суспільне Ужгород
До теми
- Голова Закарпатської ОВА вручив сертифікати на житло двом родинам ветеранів
- Список 10 найпопулярніших вакансій на ринку праці області опублікувала Закарпатська служба зайнятості
- 7 ініціатив від Закарпаття успішно пройшли відбір серед малих проєктів за програмою транскордонного співробітництва Interreg VI-A NEXT «Румунія – Україна 2021–2027»
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з військовими батальйону «Да Вінчі»
- За матеріалами БЕБ судитимуть головного бухгалтера підприємства за ухилення від сплати 4,4 млн грн податків
- Ще б трохи – та й мільярд: аудитори Закарпаття підсумували порушення в закупівлях, виявлені упродовж 2024 року
- За матеріалами закарпатського управління СБУ 15 років тюрми отримала зрадниця, яка співпрацювала з ворогом у тимчасово окупованому Мелітополі
- Понад 640 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості у 2024 році
- Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
- Закарпатських вчителів запрошують до участі у премії «Ранкові зорі»
- Як на Закарпатті посилюють зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю
- У закарпатських судах за минулий рік виявили понад 1600 заборонених предметів
- Закарпатські патрульні у 2024-му винесли понад 1400 постанов за їзду без пристебнутого ременя безпеки
- Закарпаття профінансувало навчання близько 130 студентів пільгових категорій
- Уряд затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області
- У 2025 році для шкіл Закарпаття планують закупити близько пів сотні нових автобусів
- Закарпаття розвиватиме співпрацю з Чеською Республікою за підтримки Посольства України в цій країні
- У МОЗ пояснили, кому потрібно буде проходити повторний огляд після ліквідації МСЕК
- Мирослав Білецький: "Усі громади Закарпаття та обласна рада підтримали План перемоги Президента України Володимира Зеленського"
- Упродовж п’яти днів на Закарпатті відпочиватимуть діти, які через війну виїхали в Угорщину
До цієї новини немає коментарів