Підготовка до нацспротиву: на Закарпатті цивільних навчають військовій справі

Заняття для курсантів Центру підготовки населення до нацспротиву проводять у п’ятницю та на вихідних. Тут вивчають тактичну медицину, топографію, вогневу тактику, вчаться стріляти і проходять спеціальну фізичну підготовку. У лютому почав навчання третій набір охочих вивчати військову справу.
Ветеран двох воєн, Афганської і Російсько-Української, Ігор Мельников ще донедавна був на фронті. У 60 років чоловіка відправили в тил. Практичний досвід інструктор передає курсантам Закарпатського обласного центру підготовки населення до нацспротиву.
"Зараз ми відпрацьовували як можна перенести пораненого, використовуючи підручні засоби. Плащ-накидку, пончо, куртку, на руках. Відпрацьовували ці моменти", — розповідає Ігор Мельников.
Курсанти базового курсу донедавна вивчали теорію. Зараз у природних умовах застосовують отримані знання на практиці.
"Всі ми знаємо, що у нас війна, тому я вважаю, що кожен має виконати свій громадянський обов’язок чи то жінка, чи то чоловік. По-друге, я вже два роки військовий волонтер. Це мене найбільше мотивувало", — розповідає курсантка Вікторія.
Курсанти посиленого курсу. Вивчають тему евакуації поранених із поля бою. Роблять це в бронежилетах, касках та зі зброєю в руках.
"Ми з ними відпрацьовуємо навички із тактичної медицини та на цьому рівні ми даємо вже поглиблені знання із тактичної медицини. Частину того, що виконують люди із молодшою медичною освітою, або із посиленою підготовкою у сфері тактичної медицини", — каже заступник декана медичного факультету УжНУ Олег Девіняк.
"Так відбувається переміщення потерпілого із підозрою на травму шиї. Для того, щоб не травмувати ще більше нерви і забезпечити його подальшу життєдіяльність, дуже важливо під час цього процесу діяти синхронно і не переміщати голову у стабільному становищі", — додає курсант Роман Тарабій.
Викладачі — інструктори-ветерани, які пройшли війну, отримали поранення чи з інших причин не можуть бути зараз на фронті. Тут розказують найважливіші речі, які точно пригодяться в бою. За майже рік роботи Закарпатський обласний центр підготовки населення до нацспротиву провів три набори курсантів.
"Якщо перший набір у нас був 140-145 людей, то зараз у нас більше 200 людей. Це вже третій набір пішов. Які результати? От, наприклад, із посиленого курсу 4 курсантів пішли в ЗСУ. Одна з дівчат, яка у нас займалася, зараз є інструктором на полігоні", — розповідає керівник Закарпатського центру підготовки населення до нацспротиву Юрій Беляков.
Готують населення до нацспротиву в шести районах Закарпаття. На місцях інструктори центру навчають охочих. Записатися в курсанти центру можуть усі, кому виповнилося 18 років. Таке навчання не звільняє від мобілізації.
Тетяна Рожновська | Суспільне Ужгород
До теми
- Члени родин військовополонених і зниклих безвісти можуть отримати витяг з Реєстру ветеранів у всіх ЦНАПах країни
- СБУ закликає громадян дотримуватися заходів безпеки під час Великодня
- Інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 - ФЕЙК!
- Володимир Зеленський підписав Указ про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців
- Більше 19,5 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття працює над створенням мережі центрів ментального здоров’я
- З початку 2025 року на Закарпатті через ЦНАПи видали 990 витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
- Закарпатцям погодили 15 заявок на отримання компенсації за встановлення альтернативних джерел енергозабезпечення
- Понад 23 млн грн для підтримки окремих громад Закарпаття спрямував Кабінет Міністрів України
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- До уваги водіїв великогабаритних транспортних засобів! Можливі затримки руху авто під час проведення метрологічної повірки на трьох закарпатських КПП
- На Закарпатті посилюють безпекові заходи на Великдень
- Безпечна освіта – спільна відповідальність: на Закарпатті відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання булінгу, вербування і тероризму серед дітей та молоді
- Відбулося перше засідання Закарпатської обласної тристоронньої соціально-економічної ради
- Про актуальні загрози, практичні методи та поради з кібербезпеки підприємцям Закарпаття розкажуть під час «Діалогу влади та бізнесу».
- Бізнес Закарпаття може залучити гранти до 120 000 доларів
- Закарпаття розширює партнерство в межах другого етапу проєкту "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади": до ініціативи приєдналося ще 15 громад регіону
- 22,7 млн грн для створення сучасного освітнього простору у старшій школі: Закарпаття отримало субвенцію з держбюджету
- Про житлову субсидію на неопалювальний сезон: кому необхідно звернутися?
- Закарпаття готує регіональну програму підтримки вівчарства: акцент на м’ясні породи та експортний потенціал
До цієї новини немає коментарів