В Ужгороді відкрили першу у 2024 році міні-скульптуру «Дідуся Вечернічка»
![В Ужгороді відкрили першу у 2024 році міні-скульптуру «Дідуся Вечернічка»](/images/news/2024/3/max/432445026_7098922570236974_7252884267619735166_n.jpg)
Про це на своїй сторінці інформує професор з окопів Федір Шандор:
"Учора, 18 березня 2024 року, за участі Генеральних консулів Словаччини (Павло Паніс) та Угорщини (Йожеф Бочкаї) в Україні та представників польської та чеської громадськості в Україні було відкрито першу у 2024 році міні-скульптуру «Дідусь Вечернічек».
Представники Словаччини, Угорщини, Польщі, Чехії - презентували V-4 (Вишеградська четвірка) - наголосили на символізмі відкриття і підтримці України представниками цієї міжнародної і добросусідської організації.
До того ж відразу після відкриття до дитячого відділення лікарні міста Глухова вирушив гуманітарний груз зі спеціально закупленою до цієї події медичною апаратурою, який вже через два дні буде на місці, де допомагатиме реабілітації маленьких українців.
У 1963 році, 60 років тому, на державному телебаченні Чехословацької республіки, яке бачило все населення Закарпаття у радянський період, вперше вийшла телепрограма «Вечернічек” яка через у 1975 році отримала головного героя дідуся Вечернічка ( Дідусь Вечернічек). На цій позитивній телепрограмі виросло не одне покоління чехів, словаків та закарпатців.
Історія про дідуся з песиком (кувас-Карпатська вівчарка) створена драматургом Анна Мінічова, у створенні саундтреку Grandpa Вечернічек брали участь режисер Ладіславом Чапеком, а мелодію склав Ярослав Целба.
Відкриття цієї міні-скульптури, скульптора Романа Мурника (дідусь Вечернічек та його песик тримають великий ліхтар, який символізує безтурботне чисте дитинство та вказує на цивілізований європейський шлях карпатських народів), яка стала першою встановленою в 2014 році, і загалом – 65 в Ужгороді, є символом дружби чеського, словацького та українського народів.
Додатково:
Вечернічек — це коротка вечірня телевізійна програма, призначена для дітей, яку спочатку щовечора транслювало Чесько-Словацьке телебачення, а сьогодні Словацьке телебачення та Чеське телебачення.Чесько-словацьке телебачення почало транслювати казки для дітей ще в 1963 році, але нерегулярно. У січні 1965 року чесько-словацьке телебачення почало транслювати регулярну програму під назвою «Ve?erní?ek».
Перше кольорове мовлення Вечернічек почалося в 1973 році, з того ж року програма виходить щодня.
У 1975 році Словацьке телебачення провело прослуховування нового саундтреку, і переможцем стала історія про дідуся з песиком (кувас-Карпатська вівчарка) драматурга Анни Мінічової. Крім Анни Мінічової , у створенні саундтреку Grandpa Вечернічек брали участь режисер Ладіславом Чапеком, а мелодію склав Ярослав Целба. Дідусь Вечернічек також має власний серіал «В хаті та за хатою» (1986).
-->
До теми
- Міжнародний рушник єднання «Цвіт вишиванки» прибув до Закарпаття
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра на перегляд фільму просто неба
- У будинку культури с. Ставне презентують два збірники фольклору, записаного Іваном Хлантою
- У замку Паланку створюють новий музей, присвячений героїзму наших захисників і захисниць
- В Ужгороді пройде третій фестиваль «Кіно сусідів»: стрічки, які не варто пропускати
- В Ужгороді відбудеться фотовиставка «Незламність в об’єктиві»
- Закарпатський письменник Василь Шкіря став переможцем нової Літературної премії імені Юлії Драгун
- До уваги випускників 9 класів! З 1 по 13 липня - прийом заяв до Академії культури і мистецтв
- "Смачно від ведмедів": завтра у парку "Боздош" в Ужгороді відбудеться свято для дітей
- В Ужгороді відомий органіст та композитор Богдан Дем’яненко презентує «1000 років української музики: органна версія»
- На Закарпатті вперше запровадять систему "Єдиний квиток" для трьох музеїв
- В Ужгороді пройде концерт в рамках благодійного туру “Нескорені” за участі українських артистів - на підтримку ЗСУ
- «Рефлексії»: в Ужгородському скансені відкрили виставку картин викладачів Закарпатської академії мистецтв
- "Пам’ятаємо про маленькі серця": до Дня пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф, в Ужгороді провели акцію
- Середнє – колиска конкурсу «Моя весна» – знову скликало таланти
- Перші люди в Європі з’явилися на території Закарпаття
- Пленер "Сонячний шлях" зібрав у Перечині сотню юних скульпторів та творців декоративно-прикладного мистецтва
- На Закарпатті квітне Актинідія, яку за назвою плодів ми краще знаємо, як Ківі
- В Ужгороді відкрили виставку відомого ужгородця, митця, мецената Наума Репкіна
- Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
До цієї новини немає коментарів