Прикордонники Мукачівського загону розповіли про порядок перебування у прикордонній смузі та отримання відповідних дозволів
![Прикордонники Мукачівського загону розповіли про порядок перебування у прикордонній смузі та отримання відповідних дозволів](/images/news/2024/3/max/5254c390783f0da1fae66b72bdf1a6ff.jpg)
З метою організації роботи з прийняття та надання рішень щодо дозволу чи відмови в дозволі на перебування в прикордонній смузі, узгодження порядку проведення першочергових заходів задля інформування населення прикордоння про вимоги щодо отримання дозволів, надання допомоги під час звернень фізичних і юридичних осіб, визначенням алгоритму співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з прикордонниками щодо забезпечення дії пропускного режиму у п’ятикілометровій смузі від лінії держкордону керівники підрозділів охорони кордону Мукачівського прикордонного загону провели наради з очільниками територіальних громадах прикордонних районів Закарпаття.
Крім того, аби максимально поінформувати зацікавлених осіб та довести до місцевих порядок отримання дозволів на в’їзд, перебування, проживання, проведення робіт та пропуск в прикордонну смугу, вчора в Закарпатській ОВА відбулася розширена нарада із залученням очільників громад прикордонних районів Закарпаття, адже багато населених пунктів розташовані саме у прикордонній смузі і зміни в Постанові впливають на всі напрямки життєдіяльності громад.
Виконуючий обов’язки начальника Мукачівського прикордонного загону, полковник Віктор Артемчук зазначив, що постановою № 1292 від 7 грудня 2023 року Уряд України вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим». Зокрема, зміни передбачають введення обмежень щодо вільного в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі (на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону).
Обмеження полягають у необхідності отримання дозволу особами, які планують перебувати у межах прикордонної смуги. Форма рішення про надання/відмову в наданні або визнання недійсним дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ від 29 січня 2024 року №49. Цей наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2024 р. за № 215/41560 та офіційно оприлюднений 7 березня поточного року. Зазначені рішення видаються органами Державної прикордонної служби України, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності, їхні контакти можна знайти за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/contacts/state_border_guards/.
Зокрема, посадові особи Мукачівського прикордонного загону не пізніше десяти робочих днів з дня надходження звернення про надання/визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього (перелік передбачений прийнятими змінами), приймають рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.
Про прийняте рішення орган Державної прикордонної служби не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, зазначеного у зверненні.
В контексті зазначеного нагадуємо, що відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про державний кордон України» до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.
Окремо визначено категорію осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно. Зокрема, дозволи не потрібні:
– особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
– водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
– особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;
– та інші особи згідно з визначеним переліком.
Заразом, авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність (передбачена п. 17 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147) у межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу та після інформування відповідно органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності.
Пресслужба Мукачівського прикордонного загону
-->
До теми
- Закарпаття – лідер за запитом населення на встановлення сонячних електростанцій
- 14-річний закарпатець переводив ухилянтів, усіх затримали прикордонники
- Дрони Закарпаття» – проєкт для всіх тих, хто давно мріяв опанувати пілотування БпЛА
- Закарпаття займає другу позицію в країні за Індексом цифрової трансформації регіонів у першому півріччі 2024 року.
- У Мукачівському прикордонному загоні новий керівник
- Відсьогодні, 17 липня, прикордонники вимагатимуть від чоловіків призовного віку військово-облікові документи під час перетину кордону
- На Закарпатті реалізують проєкт, спрямований на розвиток молоді, її освіти та спортивного зростання
- Поліція Закарпаття: продовжено набір кандидатів на вакансії офіцерів Служби освітньої безпеки
- Бійці Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють» проходять реабілітацію на Закарпатті за допомогою методу каністерапії
- На Закарпаття знову прибув евакуаційний потяг із Харкова
- 34 медичні заклади Закарпаття отримали ноутбуки
- Закарпатська ОВА реалізує спільний проєкт з оздоровлення ветеранів у Туреччині
- Українських чоловіків не пускатимуть за кордон без військово-облікового документа, - ДПСУ
- 31 серпня в Ужгороді відбудеться щорічний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України»: стартувала реєстрація учасників
- Цього року Закарпаття отримає десятки мільйонів євро від ЄС на реалізацію інфраструктурних проєктів - Віктор Микита
- До 200 тисяч гривень на реалізацію свого проєкту: Закарпатська ОВА проводить Конкурс стартапів
- Як військовослужбовцю із числа СЗЧ повернутися в стрій та уникнути кримінальної відповідальності
- Жителя Тячівщини вже вдруге викрили на незаконному переправленні військовозобов’язаних чоловіків до країн ЄС
- У прикордонній смузі в межах Ужгородського району введено додаткові режимні обмеження
- На Закарпатті функціонує Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
До цієї новини немає коментарів