У Броньці відкрили Хаб для молоді, щоб «було куди піти»
Це невелике, але світле, зі свіжим ремонтом приміщення колись було частиною амбулаторії, потім – магазином, врешті ж стало просто закинутим кутком, куди зносилися непотрібні речі. Зараз цьому важко повірити, бо нині тут яскраво, зручно, тепло, є все необхідне для того, щоб комфортно провести час з друзями, переглянути фільм, влаштувати гру, організувати якийсь молодіжний захід. «Файта хаб» для цього і створювався – щоб молоді у Броньці було куди піти, було де обговорити ідеї чи просто поспілкуватися після школи.
Окрім школи та бібліотеки, у Броньці немає місця для спільного проведення часу для школярів. Під час навчання та роботи з менторкою Інною Пригарою команда з Броньки вирішила взятися за відкриття молодіжного простору в селі.
«На сам ремонт пішло менше ніж місяць. Найскладніше було те, що тут треба було відремонтувати електричну проводку. Коли це вирішилось, потім пішло легше. Менторка Інна допомагала нам із закупівлями, це був теж емоційно важкий процес, бо для нас таке вперше. Також підтримали нас й інші односельчани, наша вчителька Анна Ігорівна. Зараз приємно усвідомлювати, що ми змогли», – розповідає учасниця команди Каріна.
За словами дівчини, молодь хоче більше живого спілкування та цікавих заходів у селі, а менше – прив’язаності до гаджетів та відчуття, що поза ними життя не таке яскраве.
«Ми тут будемо проводити час офлайн, щоб більше спілкуватися наживо, а не сидіти у гаджетах. Будемо грати настільні ігри, дивитися кіно, а потім – обговорювати фільми. Також якщо будемо якісь заходи проводити. Не тільки для себе, а для всієї молоді з села», – каже Каріна Ребрей.
Менторка проєкту UPSHIFT Інна Пригара розповідає, що робота з командою із Броньки – її перший досвід роботи із молоддю.
«Було дуже хвилююче, неочікувано і дуже багато речей я уявляла інакше. Я думала, що проєкт буде про якісь дуже великі мрії, ми придумаємо дирижабль чи щось таке, а у нас – треба зробити ремонт.», – ділиться Інна Пригара.
Найбільш непростим під час роботи з командою, за її ж словами, був не ремонт чи проблеми з електричною проводкою, а настрій дітей, які, побачивши приміщення, в якому планували організувати простір, подумали, що у них нічого не вийде.
«Насправді найцікавіше у цій програмі те, що ми вчимо молодь саму робити проєкти. Це не мій проєкт, це – повністю їхній проєкт. Я просто біля них, я супроводжую, допомагаю їм, як можна вирішити їхню проблему, з якою вони звернулися до цієї програми, як справитися із цим ланцюжком невирішених питань, як сформувати проєктну заявку, бюджет, як це реалізувати і відзвітуватися», – додає Інна.
За її словами, спочатку, здавалося, у селі для ідеї дітей підтримки немає. «Ніхто у це не вірив, поки не почався ремонт. Далі люди більше почали підключатися. Зараз я дуже пишаюся командою. Бачу, як вони виросли. Як вони навчилися. Вони теж відчувають точки росту, я постійно їм на цьому наголошую «от пам’ятаєте, раніше ви не могли зробити оце, а зараз ви це робите легко», «пам’ятаєте, ви боялися закупівель і не знали, як робити документи, а зараз ви знаєте». Оце акцентування на їхніх перемогах їх трохи надихає і вони самі розуміють, що можуть», – розповідає Інна.
Менторка супроводжувала команду з Броньки до 20 березня. Але вже і зараз, і надалі підлітки керуватимуть молодіжним хабом у Броньці самостійно. Загалом, під час другої хвилі програми UPSHIFT на Закарпатті свої ідеї реалізовують 11 команд із різних міст та сіл області. Окрім «Файта хабу» у Броньці, під час цієї хвилі програми у селі Кам’янське уже запрацювало кафе-бібліотека для молоді, у Колочаві відкрили SMM-школу, в Ужгороді – дискусійний клуб, у Тячеві заснували кінопростір, а в Ільниці – реалізують проєкт «Ковчег» для вирішення екологічних проблем.
За інф. Ужгородського прес-клубу
-->
До теми
- Міжнародний рушник єднання «Цвіт вишиванки» прибув до Закарпаття
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра на перегляд фільму просто неба
- У будинку культури с. Ставне презентують два збірники фольклору, записаного Іваном Хлантою
- У замку Паланку створюють новий музей, присвячений героїзму наших захисників і захисниць
- В Ужгороді пройде третій фестиваль «Кіно сусідів»: стрічки, які не варто пропускати
- В Ужгороді відбудеться фотовиставка «Незламність в об’єктиві»
- Закарпатський письменник Василь Шкіря став переможцем нової Літературної премії імені Юлії Драгун
- До уваги випускників 9 класів! З 1 по 13 липня - прийом заяв до Академії культури і мистецтв
- "Смачно від ведмедів": завтра у парку "Боздош" в Ужгороді відбудеться свято для дітей
- В Ужгороді відомий органіст та композитор Богдан Дем’яненко презентує «1000 років української музики: органна версія»
- На Закарпатті вперше запровадять систему "Єдиний квиток" для трьох музеїв
- В Ужгороді пройде концерт в рамках благодійного туру “Нескорені” за участі українських артистів - на підтримку ЗСУ
- «Рефлексії»: в Ужгородському скансені відкрили виставку картин викладачів Закарпатської академії мистецтв
- "Пам’ятаємо про маленькі серця": до Дня пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф, в Ужгороді провели акцію
- Середнє – колиска конкурсу «Моя весна» – знову скликало таланти
- Перші люди в Європі з’явилися на території Закарпаття
- Пленер "Сонячний шлях" зібрав у Перечині сотню юних скульпторів та творців декоративно-прикладного мистецтва
- На Закарпатті квітне Актинідія, яку за назвою плодів ми краще знаємо, як Ківі
- В Ужгороді відкрили виставку відомого ужгородця, митця, мецената Наума Репкіна
- Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
До цієї новини немає коментарів