Із 1 квітня завезти гуманітарну допомогу буде можливо лише з використанням онлайн-системи
![Із 1 квітня завезти гуманітарну допомогу буде можливо лише з використанням онлайн-системи](/images/news/2024/3/max/f0945c9c290aefca9cfde0c1ffdd2162.jpg)
31 березня завершується перехідний період, під час якого в Україну можна було завозити гуманітарну допомогу, використовуючи паперові декларації. З 1 квітня завезти гуманітарну допомогу до України буде можливо лише з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.
Ці зміни впроваджуються для того, щоб зробити процедуру ввезення та обліку гуманітарки зручнішою та прозорішою для всіх: для фондів і волонтерів, для організацій та інституцій, які отримують допомогу, і для держави. Цифровий механізм дозволить позбутись паперів, а, значить, і зловживань під час завезення та розподілу гуманітарної допомоги. А ще – дасть можливість фондам та громадським організаціям зберігати всю історію завезення гуманітарної допомоги в одному місці.
“Нові правила завезення гуманітарної допомоги в першу чергу важливі, щоб гуманітарна допомога точно доходила до тих, кому вона дійсно потрібна. Цифрова система дозволить бачити весь рух гуманітарки від потрапляння її до України до розподілу. Також система допоможе відслідковувати, що планується до завезення, впливати на цей процес через збір інформації про реальні потреби в допомозі, запобігати задвоєнню допомоги та спрямовувати її туди, де в цьому є найбільша потреба. Наприклад, типовою є ситуація, коли в одну й ту саму громаду різні організації завозять схожу допомогу, а інші громади залишаються з незакритою потребою.
Цифровізація процесу ввезення та обліку гуманітарної допомоги – це якісний запобіжник розкраданням та зловживанням в цій сфері. Ми не правоохоронний орган, але відповідаємо за політику у сфері гуманітарної допомоги і тому створюємо зручні для всіх інструменти, щоб таких ситуацій не було”, – наголосила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
З моменту запуску цифрової системи https://good.gov.ua/ до офіційного Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги приєдналось більше ніж 8 тисяч отримувачів. Усі ці організації можуть легально завозити гуманітарну допомогу. За час роботи цифрового механізму у системі було сформовано понад 18 тисяч записів про вантажі та 12,5 тисяч декларацій.
“Останні 4 місяці ми удосконалювали цифрову систему, і весь цей час перебували у тісній комунікації з волонтерами. Я вдячний їм за якісний зворотній зв’язок, який дозволяє нам працювати над системою. Загалом, ми підходимо до вирішення проблем у сфері гуманітарної допомоги стратегічно. Вже кілька місяців працює робоча група із числа волонтерів, з якою ми спільно напрацьовуємо шляхи вирішення болючих питань”, – сказав Назар Танасишин, заступник Міністра соціальної політики.
Нагадаємо, до 1 квітня ще діє перехідний період. Він передбачає, що отримувачі гуманітарної допомоги (фонди, громадській організації та інші установи) можуть обирати один із двох варіантів завезення та обліку гуманітарної допомоги – паперовий або цифровий.
Детальну інструкцію з користування системою можна знайти за посиланням. Також за посиланням можна знайти відповіді на запитання, які найчастіше виникали під час запровадження нових правил.
-->
До теми
- У Свалявській міській лікарні відремонтували відділення анестезіології та інтенсивної терапії
- Близько 1100 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Незаконне переправлення до ЄС за $10 000 з можливістю оплати на криптогаманець: на Мукачівщині судитимуть одного з учасників схеми
- Закарпатські патрульні з початку року розшукали 150 водіїв, які покинули місце ДТП
- Закарпаття – лідер за запитом населення на встановлення сонячних електростанцій
- В Ужгороді будуть діяти пільгові картки для проїзду в громадському транспорті
- Виправдовувала російську агресію: СБУ повідомила про підозру жительці Берегівщини
- 14-річний закарпатець переводив ухилянтів, усіх затримали прикордонники
- Знайти роботу із зарплатою понад 12 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості
- Дрони Закарпаття» – проєкт для всіх тих, хто давно мріяв опанувати пілотування БпЛА
- Триває вступна кампанія до вищих військових навчальних закладів!
- Закарпаття займає другу позицію в країні за Індексом цифрової трансформації регіонів у першому півріччі 2024 року.
- Стріляв у авто з місцевими жителями через конфлікт – на Рахівщині чоловіка засудили за хуліганство
- Зручно і без черг – у понад 40 ЦНАПах Закарпаття завдяки сервісу «Я – ветеран» потрібні послуги отримують захисники та їхні рідні
- Ужгородська міська лікарня отримала гуманітарну допомогу із Нідерландів
- У Мукачівському прикордонному загоні новий керівник
- Судитимуть жителя Рахова, який за $2300 планував переправити військовозобов'язаного до Румунії
- На Закарпатті понад пів сотні ветеранів отримали безоплатні послуги із зубопротезування
- 26-річного закарпатця, який виїхав до росії і вступив на строкову службу у зс рф, засудили до 15 років позбавлення волі
- Слідчі СБУ в Закарпатській області викриличергових зрадників, які добровільно «служили» в рашистській катівні в Херсоні
До цієї новини немає коментарів