«Закарпаттяобленерго» нагадує, чому категорично заборонено розпалювати вогонь в охоронних зонах об’єктів енергетики
![«Закарпаттяобленерго» нагадує, чому категорично заборонено розпалювати вогонь в охоронних зонах об’єктів енергетики](/images/news/2024/3/max/Vohon-LEP.jpg)
Пожежа — це неконтрольований процес горіння, який поширюється за межами спеціального вогнища, що розповсюджується в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.
Спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню насаджень паркових зон, будівель, споруд жилого сектору, об’єктів господарювання, енергорозподільчого обладнання (трансформаторні підстанції, лінії електропередач та інше).
Нагадуємо, на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну погоду — до 30 км за годину, висота полум’я може досягати 2-х метрів. Через це можуть бути пошкоджені лінії електропередач, обєкти енергетики і, як наслідок, численні споживачі можуть залишитися без електропостачання!
З огляду на це адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до жителів та гостей Закарпаття з проханням не допускати спалювання сухотрав’я, розпалювання вогню в охоронних зонах ліній електропередач, біля електропідстанцій та трансформаторних пунктів та в місцях відпочинку. Про це, а також про відповідальність за порушення цієї вимоги йдеться у «Правилах охорони електричних мереж».
Нагадуємо: охоронна зона електричних мереж встановлюється уздовж повітряних ліній електропередач - у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддаленні по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови не відхиленого положення, на відстань:
(для повітряних ліній напругою)
2 метрів - до 1 кВ 10 метрів - до 20 кВ 15 метрів - 35 кВ 20 метрів - 110 кВ 25 метрів - 220 кВ Особи, які порушать дані вимоги, чим можуть призвести до виникнення пожежі на електрообладнанні, несуть відповідальність з нарахуванням відшкодування збитків від пожежі в установленому порядку. Не паліть суху траву та чагарники – не паліть Україну!Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»
-->
До теми
- Шість груп ухилянтів затримали впродовж доби закарпатські прикордонники
- Поблизу кордону з Румінією виявили тіло чоловіка
- СБУ затримала екстелеведучого за підозрою у поширенні прокремлівських наративів та спротиву мобілізації. Його спільники працювали у кількох регіонах, зокрема на Закарпатті
- В Ужгороді поліція заблокувала канал торгівлі наркотиками: зловмисник «працював» шляхом закладок
- Правоохоронці затримали двох мукачівців, які намагалися переправити за кордон 5 ухилянтів
- На Закарпатті СБУ затримала чергових ділків, які незаконно переправляли «ухилянтів» за кордон
- Закарпатські поліцейські заблокували черговий канал переправлення військовозобов'язаних через кордон
- За 700 метрів від кордону з Румунією знайшли виснаженого 25-річного львів'янина
- Прикордонники попереджають про ще одну небезпеку для втікачів: горами бродять ведмеді
- Рятувальники надали допомогу жінці, яку в горах покусав собака вівчарів
- Закарпатським гвардійцям вручили державні нагороди
- На Виноградівщині перекинулася вантажівка
- У горах Закарпаття виявили тіло молодого чоловіка
- Закарпатські нацгвардійці отримали нові засоби РЕБ
- Поліція Виноградова розслідує ДТП, у якій травмувалося немовля: водія затримано
- Закарпатські поліцейські заблокували канал контрабанди психотропних речовин на територію України – організатора затримано
- Із ножем на прикордонника: агресивний чоловік спричинив конфлікт на КПП на Закарпатті
- СБУ затримала групу рекетирів, які тероризували мешканців Закарпаття
- Поліція затримала у Сваляві зловмисника, який напідпитку скоїв ДТП зі службовим авто та намагався здійснити наїзд на правоохоронців
- Учорашня негода спричинила підтоплення дворогосподарств та повалила дерева у кількох районах Закарпаття
До цієї новини немає коментарів