Зупиняли пострілами: прикордонники затримали ухилянтів за кількасот метрів від держрубежу
![Зупиняли пострілами: прикордонники затримали ухилянтів за кількасот метрів від держрубежу](/images/news/2024/5/max/441052263_775054378138327_2928949582437307995_n.jpg)
Прикордонники Чопського загону затримали двох чоловіків призовного віку, які рухалися лісом в бік Словаччини. Рух невідомих в районі населеного пункту Оноківці Ужгородського району зафіксувала фотопастка.
На пошуки ймовірних правопорушників вислали групу реагування з розшуковим собакою. Виявили чоловіків за кількасот метрів від держрубежу. Під час затримання вони намагалися втекти від наряду і не виконували його законні вимоги. Аби зупинити втікачів, правоохоронцям довелося здійснити кілька попереджувальних пострілів вгору.
У ході опитування затримані, обидва донеччани, зізналися, що йшли до кордону за маршрутом та вказівками переправників. На останніх вони вийшли через спільних знайомих. Вартість «послуги» складала по 3 500 доларів США з особи.
Оперативні співробітники загону встановили автомобіль, яким правопорушників доставили у прикордоння, згодом розшукали й організатора та пособника переправлення. Ті виявилися жителями Київщини, однак добре орієнтувалися на Закарпатті.
На місце затримання викликали співробітників Нацполіції. У ході невідкладних слідчих дій було проведено обшук легкового автомобіля переправників, під час якого вилучили кошти, отримані ними за оборудку, мобільні телефони і чорнові записи. Транспортний засіб, яким чоловіків доправляли до кордону, також вилучили у встановленому порядку.
Усіх затриманих доставили у прикордонний підрозділ. Після встановлення обставин правопорушення донеччан буде притягнуто до адміністративної відповідальності одразу за три правопорушення: за спробу незаконного перетину державного кордону (ч.2 ст.204-1 КУпАП), за порушення прикордонного режиму (ст.202 КУпАП) та за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Держприкордонслужби України (ст.185-10 КУпАП).
У діях киян вбачають ознаки кримінального правопорушення за ч.3 ст.332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Відповідне повідомлення надіслано на адресу Нацполіції. Вирішується питання щодо повідомлення переправникам підозри та обрання запобіжного заходу.
-->
До теми
- Шість груп ухилянтів затримали впродовж доби закарпатські прикордонники
- Поблизу кордону з Румінією виявили тіло чоловіка
- Правоохоронці затримали двох мукачівців, які намагалися переправити за кордон 5 ухилянтів
- На Закарпатті СБУ затримала чергових ділків, які незаконно переправляли «ухилянтів» за кордон
- Закарпатські поліцейські заблокували черговий канал переправлення військовозобов'язаних через кордон
- За 700 метрів від кордону з Румунією знайшли виснаженого 25-річного львів'янина
- Прикордонники попереджають про ще одну небезпеку для втікачів: горами бродять ведмеді
- У горах Закарпаття виявили тіло молодого чоловіка
- Із ножем на прикордонника: агресивний чоловік спричинив конфлікт на КПП на Закарпатті
- Прикордонникам Чопського загону вручили відзнаки
- Майже 4 тисячі пачок сигарет намагався потай перемістити в Угорщину 70-річний громадянин Польщі
- Депутата сільради викрили на причетності до схеми незаконного переправлення чоловіків у Словаччину
- Закарпатець запропонував хабар прикордоннику Мукачівського загону, аби виїхати в Румунію
- Біля кордону з Угорщиною затримали порушників у супроводі підлітків
- За можливість скупатися у Тисі одесит віддав 10 тисяч доларів США, його попутник з Тернопільщини – 5
- Отримав 14 тисяч доларів за переправлення двох військовозобов’язаних: на Берегівщині затримали депутата міської ради
- На Закарпатті 52-річний тернополянин запропонував прикордонникам хабар
- Біля кордону з Угорщиною вистежили групу порушників та їхнього переправника
- У Тисі на кордоні з Румунією виявили тіло людини
- За винагороду відправляли чоловіків за кордон через систему «Шлях» – на Закарпатті викрили двох очільників товариства
До цієї новини немає коментарів