Підприємці Закарпаття можуть отримати фінансову допомогу від провідних українських банків

Заступник голови ОВА Олександр Пацкан відкрив захід та відзначив, що зараз малий, середній і великий бізнес попри непросту ситуацію, пов’язану з повномасштабним вторгненням, продовжує працювати й підтримувати економіку регіону та країни. Це дозволяє наповнювати бюджети й забезпечувати сталий економічний розвиток.
Він додав, що з огляду на це для бізнесу важливо вчасно дізнаватися про можливості залучити додаткове фінансування від банків. Сьогодні такі програми доступні для підприємств різного спрямування.
Зокрема, банки пропонують державні чи власні ініціативи фінансової підтримки для придбання і встановлення альтернативних джерел енергії, розвитку підприємств переробної, агропромислової галузей, компаній-експортерок тощо, зауважив директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк.
«Уже кілька онлайн-зустрічей були присвячені презентаціям програм різних українських банків. Такі обговорення зацікавили бізнес, тож ми вирішили, що їх варто робити частіше, щоб підприємці завжди мали найактуальнішу інформацію щодо можливостей отримання фінансової підтримки», – підкреслив Тарас Триндяк.
Під час «Діалогу влади та бізнесу» державні, власні програми кредитування і спільні проєкти з ЄБРР, МБРР, Світового Банку та іншими партнерами підприємцям області презентували представники 4 банків, які працюють у регіоні, – «Укргазбанку», «УкрЕксімбанку», «ОТП Банку» та «Креді Агріколь Банку». З ними також можна ознайомитися в окремому розділі на порталі «Допомога Закарпаття».
Нагадуємо, що для бізнесу також продовжує регіональна програма розвитку малого та середнього підприємництва. Нещодавно її розширили, тож підприємства переробної промисловості та сільськогосподарські товаровиробники, які є учасниками програми «Доступні кредити 5-7-9%» та виготовляють кінцевий продукт для споживача, також можуть претендувати на відшкодування з обласного та територіального бюджетів відсотків позики.
До теми
- Закарпаття — один з 10 демонстраційних регіонів, де стартувала реформа системи догляду дітей
- Леся Карнаух: ДПС відкрила в регіонах 20 Офісів податкових консультантів для підтримки платників податків
- Під час діалогу влади з бізнесом обговорять законопроєкт «Про ринок деревини»
- Закарпаття та Житомирщина: обмін досвідом у соціальній сфері
- Вакцинація, амбулаторне лікування та співпраця з громадами: що допомагає і що гальмує боротьбу з туберкульозом та ВІЛ на Закарпатті
- На Закарпаття релокують кілька навчальних закладів із Донеччини
- Сьогодні на Закарпатті починають діяти оновлені критерії для надання статусу критичності підприємствам. Яка головна новація?
- 45 заявок надійшло цьогоріч на обласний конкурс стартапів
- За 7 місяців 2025 року Закарпаття спрямувало на закупівлю БПЛА, РЕБів та інших засобів оборони близько 378 млн грн
- Закарпаття отримає від ЄС майже 716 тис. євро гранту для підвищення ефективності надання допомоги в гірських районах
- На одноразову допомогу рідним загиблих захисників із бюджету Ужгорода виділили ще 1,8 млн грн
- єОселя: Держава компенсуватиме 70% першого внеску для ВПО та мешканців прифронтових територій
- Вакцинація новонароджених, ситуація з туберкульозом і ВІЛ - ключові теми обговорили в ОВА
- У Києві обговорили Національну програму шани Захисників: долучилося й Закарпаття
- На Закарпатті реалізовують проєкт школи без паперів та бюрократії «Мрія»
- Японські партнери готові посилити соціальну сферу та енергоефективність Закарпаття
- В облдержадміністрації провели позапланове засідання регіональної комісії ТЕБ та НС - про що йшлося?
- Закарпаття працює над розвитком мережі центрів безпеки громадян
- З початку навчального року на Закарпатті працюватимуть 45 осередків для вивчення курсу «Захист України»
- Із 1 вересня у гімназії села Голубине на Мукачівщині запрацює перший в області опорний харчоблок
До цієї новини немає коментарів