Карпатський гірський кінофестиваль оголосив переможців

Цьогорічним журі були кінокритики: Ігор Кромф, Яна Дудко та Олег Чорний. Як зазначив Олег Чорний, серед журі відбулись палкі дебати, адже цьогорічна програма була насичена та цікава.
За рішенням журі переможцями стали:
У номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм»: «На своїх двох», режисер Олів’є Луї Ламбер (Франція) − За кінематографічне відображення сили духу, здатності долати будь-які труднощі та перешкоди.
У номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм»: «Вамбора», режисер Лор’є Фурньо (Франція) – За оригінальне зображення гір на тлі іронічної соціальної історії.
У номінації «Найкращий анімаційний фільм»: «Копита й ковзани», режисер Ігнас Мейлунас (Литва) – За щиру та кумедну історію, яка нагадує про важливість дружби та взаємодопомоги
У номінації «Найкращий короткометражний соціальний фільм»: «Найкрасивіший куточок у світі», режисер Робо Мігали (Словаччина) – За сміливість тверезо дивитись на історію власної країни та говорити правду про сьогодення.
У номінації «Найкращий короткометражний документальний про спорт»: «Повернення мами», режисер Міколай Янік (Польща) – За щемку історію материнської любові, яка здатна підкорювати гори.
Спеціальні відзнаки отримали кінострічки: «Шлях лишайників», режисер Ондржей Вавречка (Чехія) − За оригінальну розповідь про неочевидних, але важливих жителів гір; та «Бартка», режисер Володимир Бакум (Україна) − За зображення екологічного, соціального та метафізичного вимірів карпатського лісу.
За рішенням глядачів:
Номінація «Повнометражний документальний фільм»: «Кипарис», режисер Микола Носок (Україна).
Номінація «Найкращий короткометражний документальний фільм»: «Що ми втратили», режисер Марися Нікітюк (Україна).
Номінація «Найкращий короткометражний ігровий фільм»: «Моя дівчинка» режисер Кароліна Офелі (Франція).
Номінація «Найкращий короткометражний анімаційний фільм»: «Антеор» режисер Патріс-Жосеф Блан (Франція).
Після нагородження відбувся показ відреставрованої стрічки «Така пізня, така тепла осінь» режисера Івана Миколайчука, а також на благодійному аукціоні розіграли мерч кінофестивалю.
Як інформує zaholovok.com.ua , під час Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю разом з Рухом підтримки закарпатських військових збирали на дрони для українських захисників. На момент нагородження було зібрано вже понад 20 тис. гривень.
До теми
- Ужгород на чотири дні стане столицею гірського кіно: CMIFF повертається з міжнародною програмою та гостями з усієї Європи
- «За склом» – у галереї «Ужгород» відкрили виставку робіт заслуженої художниці України Вікторії Кузьми, присвячену ювілею мисткині
- В Ужгородському скансені завершується встановлення римо-католицької каплиці з с. Підполоззя
- Триває відбудова дерев’яної синагоги ХІХ століття з с. Великі Ком’яти в Ужгородському скансені
- В Ужгороді відкриють виставку графіки Василя Шандра «Ой, неборе…»
- Цими вихідними в Ужгороді вдруге пройде етнофестиваль «Цвіт папороті»
- День місцевих традицій відбудеться у Синевирській Поляні: що буде цікавого
- Лемки, бойки, гуцули та долиняни в одній залі: музей ім. Т. Легоцького оновив унікальну експозицію
- В Ужгородському замку розкажуть про життя та спадщину Кароя Мейсароша
- Фестиваль «Кіно сусідів» оприлюднив програму: що покажуть цього року
- На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
- Спадщина гуцулів: скансен запрошує на ексклюзивну кураторську екскурсію
- В Ужгородському скансені представила творчий доробок художниця-керамістка Кристина Негер
- Ужгородець Антоніо Лукіч представив новий проєкт фільму на кінофестивалі в Карлових Варах
- Заслужений академічний Закарпатський народний хор отримав статус національного
- «Між формою і знаком» – в Ужгороді представили персональну виставку робіт Едуарда Приходька
- В Ужгородському замку представили доробок одного з найкращих знавців кримськотатарської орнаменталістики Рустема Скибіна
- В Ужгороді визначили цьогорічних лауреатів міської премії імені Петра Скунця
- Маловідомі сторінки історії Закарпаття: в Ужгородському замку відбудеться лекція про Едмунда Егана
- Хор «Кантус» завершив концертний сезон хоровою композицією «Надія»

До цієї новини немає коментарів