На Закарпатті прикордонники примусово зупинили позашляховик, водій якого не виконував законні вимовги

Водій пересувався у межах прикордонної смуги, тож військовослужбовці прийняли рішення щодо перевірки законності його перебування у ній. Втім, чоловік проігнорував вимоги правоохоронців, показово набрав швидкості і ледь не здійснив наїзд на одного з прикордонників, а потім розвернувся і поїхав у зворотньому напрямку. Щоб припинити такі дії водія, прикордонники зупинили автомобіль за допомогою засобу для примусової зупинки.
Керманич виявився 57-річним жителем сусіднього прикордонного села Сюрте. Він не мав дозволу на перебування у прикордонній смузі і військово-облікових документів та відверто не погоджувався з вимогами правоохоронців.
Правопорушник спершу звинувачував військовослужбовців у пошкодженні його майна, а потім зачинився в автомобілі. Йому було роз’яснено вимоги чинного законодавства, а на місце події викликали слідчо-оперативну групу Нацполіції.
За порушення прикордонного режиму чоловіка було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.202 КУпАП. Також щодо нього склали адмінматеріали за ст.185-10 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону». Справу буде передано до суду.
З огляду на ситуацію, наголошуємо на необхідності суворого дотримання вимог законодавства України про порядок перебування у прикордонній смузі.
Зокрема, постановою Кабінету міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим» визначено: «Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи і пропускаються у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу. У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років також зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі)» (п.7).
Відповідно до п.10 зазначеного нормативно-правового документа, особи, які перебувають у прикордонній смузі або контрольованому прикордонному районі, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов'язані пред'являти відповідні документи.
З метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України "Про Державну прикордонну службу України" та "Про дорожній рух" у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби (п.11).
Нагадуємо, що порушення прикордонного режиму тягне за собою адміністративну відповідальність.
До теми
- Гроші з продажу – для ЗСУ: в Ужгороді проводять благодійну виставку-ярмарок "Світ писанки"
- Із початку року підрозділи ДСНС Закарпаття вже ліквідували 604 пожежі в екосистемах краю
- У центрі Ужгорода лунали постріли: поліція розшукала неповнолітніх
- 26 Закарпатський полк Національної гвардії України отримав стрічку з почесним найменуванням на Бойовий Прапор з рук Президента України
- Авто для ЗСУ опинилися у продажу: на Закарпатті викрили підприємця
- На Рахівщині взято під варту чоловіка, якого підозрюють у смертельному побитті односельця
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру екскерівнику Берегівського надлісництва, який організував знищення дубів у лісництві на 1,6 млн грн
- Поліція Закарпаття розслідує аварію на Берегівщині, в якій загинув водій легковика
- СБУ затримала на Закарпатті ще одного агента рф, який намагався зареєструвати декілька терміналів Starlink для рашистів
- Три випадки хвороби Лайма з початку року: яка ситуація з укусами кліщів на Закарпатті
- В обласному центрі відбудеться знакова подія, що поєднає сучасне мистецтво та осмислення досвіду війни
- Не покинув Україну після відрахування з УжНУ: іноземця на Закарпатті оштрафували та видворять
- Від аудиторії — до кордону: студенти УжНУ на практиці вивчали роботу закарпатських митників
- Закарпатський обласний центр національного спротиву розпочинає співпрацю з Рух опору Сил Спеціальних Операцій ЗСУ
- В Ужгороді відзначили переможців і призерів фінального етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології
- Відсьогодні у водоймах на Закарпатті розпочинається нерестова заборона на вилов риби
- 570 пожеж з початку року зафіксували в екосистемах Закарпаття – кількість займань перевищила минулорічні показники
- Понад 2,2 кг наркотиків намагалися ввезти в Закарпаття: поліція затримала наркокур’єра з Дніпра
- Ужгород сьогодні попрощався із 29-річним захисником Сергієм Козаченком
- В Ужгороді відкрили виставку про Палац Великих Князів Литовських

До цієї новини немає коментарів