Закарпатські митники не дозволили розмитнити незпечний товар із Китаю

Порушення митного законодавства задокументували посадовці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці відносно уповноваженого представника китайської фірми. Так, на адресу одного із підприємств Вінничини із-за кордону завозилися у контейнерах дві машини для різання волоконним лазером у розібраному стані, китайського виробництва.

Під час митних формальностей інспектори звернули увагу, що в документах зазначено: холодильні машини не заправлені холодоагентом.

Довелось застосували газоаналізатор, який підтвердив сумніви миників – у системі таки наявний холодоген, який присутній і на маркуванні товару.

Відповідно до чинного законодавства, холодоагент включений до Переліку контрольованих речовин (озоноруйнівних та фторованих парникових газів), експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню. На момент розмитнення товару були відсутні ці відомості та ліцензія, що товар містить фторовані парникові гази.

До слова, вітчизняним законодавством регулюється імпорт таких товарів та обладнання, адже вони мають потенціал глобального потепління вище нуля.
У своєму поясненні китайська фірма визнала вину працівника, який недбало віднісся до відправки товару та не спорожнив систему.
Тож, відносно уповноваженого представника фірми складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Санкції передбачають не лише застосування штрафних санкцій від 50 до 100% вартості предметів правопорушення, а їх конфіскацію.
Обидві холодильні машини, вартістю 4,4 млн. грн., вилучено. Справу буде скеровано до суду для винесення вердикту.
До теми
- Із полону сьогодні повернувся військовий, який після вимушеного переїзду з Донеччини жив на Закарпатті
- Фіктивний туберкульоз за $3000: на Закарпатті викрито масштабну медичну корупцію
- В Ужгороді відкриється виставка Романа Пилипа «Вертикалі»
- Закарпаття нарощує вітрову генерацію для стабільної роботи енергосистеми
- На Драгобраті гірські рятувальники допомогли сноубордистам, які заблукали
- У Берегові судитимуть ексчиновника міськради, який незаконно «віддав» землі лісфонду під приватизацію
- Переправляли чоловіків через кордон із використанням інкасаторського авто: за матеріалами поліції Берегівщини судитимуть групу зловмисників
- Прикордонника Чопського загону відзначили державною нагородою
- Гірські рятувальники транспортували травмованого лижника зі схилу гори Красія
- «Від конкурсу до виставки: “Мій Ужгород” у світлинах закарпатських фотографів»
- На Закарпатті протягом 2025 року зафіксовано 5 випадків зґвалтування неповнолітніх
- В Ужгороді під час ліквідації пожежі в квартирі евакуювали двох мешканців багатоповерхівки
- У Виноградові прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі щодо завищення ціни при закупівлі житла для дитячого будинку сімейного типу
- Прокуратура повідомила про підозру екскерівнику Берегівського надлісництва, який організував знищення дубів у лісництві на 1,6 млн грн
- На Закарпатті СБУ викрила ще трьох агітаторів рашизму
- На Мукачівщині прокуратура повідомила про підозру жінці, яка шляхом шахрайства оформила на рідну матір близько 20 кредитів
- Ужгородські вогнеборці ліквідували пожежу в двох господарських спорудах
- Під час сварки поранив сина ножем: на Мукачівщині поліція затримала підозрюваного
- У січні закарпатські патрульні притягнули до відповідальності за нетверезе керування 36 водіїв
- У Виноградові судитимуть депутата міськради за самовільне захоплення землі в лісфонді

До цієї новини немає коментарів