В Ужгороді вдруге провели форум «З дитиною, для дитини, заради дитини»
Захист прав та інтересів кожної дитини, підтримка біологічних родин, розвиток сімейних форм виховання, підготовка фахівців, потенційних прийомних та батьків-вихователів – незмінні пріоритети для Закарпаття та країни загалом.
Як в умовах війни забезпечити їх якісну реалізацію, обговорили сьогодні в Ужгороді на форумі «З дитиною, для дитини, заради дитини». Подія зібрала близько 130 учасників – працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, спеціалістів служб у справах дітей, фахівців соціальних служб, представників громадських і благодійних організацій тощо.
Організаторів та учасників заходу привітав Юрій Гузинець – заступник голови Закарпатської ОВА. Він підкреслив, що вже вдруге в Ужгороді форум об’єднав людей з різних регіонів країни, які працюють у сфері охорони дитинства та опікуються дітьми-сиротами й дітьми, позбавленими батьківського піклування.
«Майбутнє, звісно, за нашими дітьми. Тож всі, від кого це залежить, повинні об’єднати зусилля та діяти зараз заради того, щоб це майбутнє було і було кращим. Наша спільна мета – зробити все можливе, щоб кожна дитина в Україні зростала в люблячій та турботливій родині й ніколи не мала досвіду перебування в інституційних закладах. Перший і основний крок – допомагати родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах», – наголосив Юрій Гузинець.
Він підкреслив, що для цього держава на всіх рівнях приділяє особливу увагу наданню соціальних послуг, спрямованих на превенцію, раннє виявлення та втручання. У разі вилучення дитини з сім’ї ключовим завданням є її влаштування під опіку/піклування, до прийомних, патронатних батьків чи ДБСТ. Таким родинам з обласного бюджету надають одноразову матеріальну допомогу.
На Закарпатті зараз спостерігається тенденція до збільшення кількості статусних дітей, однак поряд з цим розвиваються й альтернативні форми сімейного виховання, зауважила начальниця Служби у справах дітей ОВА Світлана Якімеліна.
«За 10 місяців цього року в області зросла кількість патронатних сімей – з двох до шести. Ще кілька кандидатів успішно пройшли підготовку і збирають необхідні документи. У порівнянні з минулим роком спостерігаємо й збільшення кількості усиновлених дітей та дітей, повернутих у родини через поновлення батьками своїх прав. Також усе більше стає охочих пройти спеціальні навчання та прийняти менших у родину», – відзначила Світлана Якімеліна.
Вона додала, що в регіоні активно триває процес забезпечення житлом великих прийомних родин. Нові домівки за сприяння Фундації Олени Зеленської вже отримали 2 ДБСТ, ще для 4 їх придбають за кошти державної субвенції.
Учасників форуму також привітали голова Державної служби у справах дітей Петро Добромільський, операційна директорка благодійного фонду «Рідні» Марта Грицик та керівниця Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ Нінке Воппен. Власною історією виховання в інституційному закладі поділилася менеджерка щодо роботи з громадами фонду «Рідні» Діана Кіт.
Під час панельних дискусій учасники обговорили важливість фахової допомоги родинам, зокрема розвиток соціальних послуг у громадах. Особливу увагу приділили ролі наставництва та підтримці прийомних сімей. Також вони розглянули механізми покращення інституційної співпраці, захист прав дитини в альтернативних формах виховання та забезпечення їхніх прав у кризових ситуаціях.
Форум «З дитиною, для дитини, заради дитини» організували Служба у справах дітей Закарпатської обласної військової адміністрації та благодійний фонд «Рідні» в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький державний банк розвитку.
До теми
- Мирослав Білецький: "Потягом до Будапешта з Києва та Берегова ще до кінця року - реальність"
- Перспективи розбудови індустріального парку «БФ ТЕРМІНАЛ» на Берегівщині обговорили під час візиту угорських партнерів
- Закарпатським підприємцям сьогодні розкажуть про зміни у бронюванні працівників
- Із 1 грудня в Україні підвищено податки: хто та скільки має платити, і що зміниться з нового року
- На Закарпатті спільно з делегацією Угорщини провели консультації щодо перспектив розвитку прикордонної інфраструктури – Мирослав Білецький
- На КПП «Лужанка – Берегшурань» запустили оформлення вантажівок
- Голова Закарпатської ОВА під час візиту на Іршавщину відвідав підприємство з виробництва меблів
- В Ільниці відкрили відремонтований спортивний майданчик на території загальноосвітньої школи
- Діалог влади та бізнесу, що відбувся на Закарпатті, присвятили змінам у бронюванні працівників
- Лауреат Нобелівської премії має намір реалізувати на Закарпатті створення освітнього центру для обдарованих дітей
- Сільськогосподарські підприємства Закарпаття отримають 24 млн грн грошової компенсації
- Мирослав Білецький: "Щонайменше пів сотні сонячних електростанцій встановлюють удома закарпатці протягом місяця"
- Закарпаття - у трійці лідерів за кількістю встановлених гібридних сонячних електростанцій в приватних домогосподарствах
- "Тепла зима": на кожну дитину з малозабезпечених сімей та сімей ВПО, які потребують підтримки, держава надасть 6 500 грн допомоги на придбання теплих речей
- Філіям ДП «Ліси України» та/або користувачам мисливських угідь дозволили відстріл хижаків: рішення Ради оборони Закарпатської області
- Закарпатських підприємців запрошують до онлайн-діалогу з владою - обговорюватимуть зміни до порядку бронювання працівників
- Понад 1,6 мільйона гривень із бюджету Ужгорода виділять рідним полеглих захисників
- Як на Закарпатті вирішуватимуть проблему нестачі працівників, обговорювали в ОВА
- На Закарпатті розроблять додаткові заходи щодо відстрілу хижаків, популяція яких збільшилася
- Роботодавці мають звернутися до Держпраці щодо медогляду працівників до 1 грудня
До цієї новини немає коментарів