В Ужгороді відбудеться прем'єра п’єси «Річард ІІІ»

Легендарний «Річард ІІІ» відтепер на ужгородській сцені. П’єсу за мотивами однієї з найвідоміших трагедій Вільяма Шекспіра 22 та 29 грудня презентує колектив Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв.Директор департаменту культури ОВА Євген Тищук відзначив, що постановка цієї популярної трагедії найвідомішого англійського драматурга на закарпатській сцені – це неабияке досягнення для усього творчого колективу облмуздрамтеатру.
«Якщо в репертуарі театру є п’єси Шекспіра, це свідчить про його відповідний ресурс та можливості, адже такі твори вимагають певного рівня підготовки. Можна впевнено стверджувати, що зараз акторський і технічний потенціал нашого облмуздрамтеатру дозволяє ставити такі світові шедеври й на ужгородській сцені. Впевнений, що ця п’єса стане не тільки родзинкою для місцевого глядача, а й візитівкою закладу в Україні та за кордоном», – зазначив Євген Тищук.
«Річард ІІІ» – це наймасштабніша постановка Закарпатського облмуздрамтеатру. До неї залучений майже весь творчий колектив – актори, артисти драми, балету та оркестру, режисерський склад та спеціалісти з монтажу, наголосив директор-художній керівник театру імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв і виконавець головної ролі прем’єрної вистави Рудольф Дзуринець.
«Разом з режисером-постановником п’єси Михайлом Фіщенком ми довго обирали саме той твір, який би резонував з подіями сьогодення, мав глибокий філософський сенс, а також дав можливість залучити якомога більше наших колег. Тож і зупинили свій вибір на трагедії Шекспіра „Річард ІІІ“. За підтримки інвесторів над підготовкою цієї прем’єри наш колектив працював 5 місяців і вже цієї неділі ми готові презентувати її глядачам на великій сцені нашого театру», – розповів Рудольф Дзуринець.
Раніше в репертуарі театру були дві п’єси, поставлені за мотивами відомих трагедій Вільяма Шекспіра – «Отелло» та «Гамлет». Вистава «Річард ІІІ» – третя адаптація світових шедеврів англійського драматурга, зауважив режисер-постановник театру, заслужений артист України Михайло Фіщенко.
«Ця вистава про одного з найвідоміших королів Англії порушує вічні екзистенційні питання, змушує задуматися про природу влади, людську жорстокість і ціну амбіцій. Ми пропонуємо глядачам сучасний підхід до класики, нове бачення історичних подій», – додав режисер-постановник.
Власним поглядом на ідею та мету постановки поділився артист драми театру, виконавець однієї з провідних ролей у виставі Андрій Павлюк:
«Ця п’єса насамперед – про дуальність світу, двоїстість людської натури, про те, як бездіяльність суспільства породжує тирана. Ми не хочемо повчати глядача, а пропонуємо йому поміркувати над тим, кого ми слухаємо, кого обираємо і за ким йдемо».
До теми
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- На Мукачівщині пройде унікальний фестиваль «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Камерна виставка Аурелії Федор «Назустріч весні» експонується в Ужгородському замку
- У Мукачеві відбудеться новий театральний фестиваль "Сцена для двох"
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- Історія однієї картини: «Автопортрет» Петра Шолтеса
- В Ужгороді посадили гілочку із верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання у Казахстані.
- В Ужгороді відбулися Шевченкові читання
- Учні мистецьких шкіл Закарпаття презентували свої твори на виставці «Об’єднаймося ж, брати мої»
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
- Ювілейну виставку творів Михайла Сапатюка презентували в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів