Музеї Закарпаття, суміжних регіонів Румунії та Словаччини посилюють співпрацю

Ініціативу за кошти Євросоюзу в межах програми Interreg VI-A NEXT Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2021–2027» спільно втілюватимуть Закарпатський музей народної архітектури та побуту, Повітовий музей Сату Маре (Румунія) і Музей української культури у Свиднику (Словаччина).
Цей проєкт дуже актуальний зараз, коли в нашій країні триває повномасштабна війна, а ворог намагається знищити українську культуру й ідентичність. На цьому під час брифінгу наголосили та подякували міжнародним партнерам за багаторічну тісну співпрацю і підтримку керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч та заступник директора департаменту культури ОВА Віктор Кравчук.
«Наша команда ставить собі за мету передусім збереження та популяризацію культурної спадщини транскордонного регіону. В межах проєкту буде низка важливих заходів для всіх трьох музеїв. Головний акцент у цьому проєкті ми з партнерами робимо на популяризації наших музейних колекцій шляхом їх цифровізації», – підкреслив директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан.
За його словами, заклад планує створити 30 3D-моделей традиційного народного одягу, закупити і встановити спеціальне фондове обладнання та інформаційний сенсорний кіоск для відвідувачів.
У межах проєкту проведуть 3D-сканування експонатів Повітового музею Сату Маре, розповіли його представники – менеджер Лівіу Марта, начальниця департаменту просування спадщини та музейного виховання Ірина-Люба Горват, музеографка Мелінда-Лаура Татаран.
Своєю чергою директор Музею української культури у Свиднику Ярослав Джоганик поділився, що за грантові кошти планують оцифрувати аудіо- та відеокасети, які збирали майже протягом 70 років, придбають мультимедійну, комп?ютерну техніку й інше.
Крім цього, музеї планують провести низку спільних культурних заходів, конференцій, виставок, опублікують презентаційні альбоми, дослідження тощо.
Усе це допоможе зміцнити культурні зв'язки та обмінятися досвідом, щоб зберегти цінну інформацію для майбутніх поколінь і зробити її доступнішою для ширшого кола людей.
До теми
- На Закарпатті посилюють безпекові заходи на Великдень
- Безпечна освіта – спільна відповідальність: на Закарпатті відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання булінгу, вербування і тероризму серед дітей та молоді
- Відбулося перше засідання Закарпатської обласної тристоронньої соціально-економічної ради
- Про актуальні загрози, практичні методи та поради з кібербезпеки підприємцям Закарпаття розкажуть під час «Діалогу влади та бізнесу».
- Бізнес Закарпаття може залучити гранти до 120 000 доларів
- Закарпаття розширює партнерство в межах другого етапу проєкту "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади": до ініціативи приєдналося ще 15 громад регіону
- 22,7 млн грн для створення сучасного освітнього простору у старшій школі: Закарпаття отримало субвенцію з держбюджету
- Закарпаття готує регіональну програму підтримки вівчарства: акцент на м’ясні породи та експортний потенціал
- Минулого тижня на ГРВІ на Закарпатті захворіли понад 3800 осіб
- Одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни
- Сьогодні на Закарпатті - День жалоби за загиблими у Сумах
- Золоте правило «золотарівчанки»: наймилішим є те, що створено у себе, своїми людьми, своїм народом
- Перспективи реконструкції та розширення приміщення Ветеранського хабу Закарпаття в Ужгороді обговорили на зустрічі в ОВА
- Мирослав Білецький зустрівся із духовенством краю
- Відкриття нових пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні в межах Закарпаття обговорили під час двосторонньої зустрічі
- Президент відзначив закарпатця високою державною відзнакою
- Закарпатські та швейцарські благодійники об’єднують зусилля для підтримки людей з інвалідністю
- Податківці не штрафують за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках!
- Закарпатських підприємців запрошують на чергову онлайн-зустріч із владою
- Понад 700 консультацій з початку року надали офіси «Зроблено в Україні» в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів