Гуманітарна місія «Проліска» допомагає на Закарпатті облаштовувати житло для ВПО

"З початку повномасштабного вторгнення організація релокувалася до нашої області з Харкова й активно допомагає за низкою напрямків.
Зокрема, надала підтримку 31 місцю тимчасового проживання в різних куточках краю – зараз у цих осередках мешкають понад 2000 внутрішньо переміщених осіб, а також допомогла з ремонтами закладів комунальної власності, де наприкінці року були створені додаткові 500 місць для людей, які знайшли на Закарпатті прихисток від війни.
Плани на 2025 рік не менш амбітні. Під час зустрічі обговорили перспективи реалізації декількох проєктів, які зможуть якісно покращити умови проживання вимушених переселенців, зокрема людей похилого віку, створити додаткові місця для тих, хто хоче евакуюватися із населених пунктів поблизу лінії фронту.
Не можу не відзначити результати клопіткої роботи керівника Гуманітарної місії «Проліска» Євгена Капліна щодо збереження фінансування проєктів в області. Адже чимало міжнародних організацій останні кілька місяців зосереджували свою увагу на прифронтових областях, оминаючи увагою тилове Закарпаття. Однак наш край як регіон, котрий прихистив сотні тисяч людей, потребує підтримки партнерів, щоб забезпечити гідне життя для ВПО.
За кошти донорів організація цьогоріч планує відремонтувати та облаштувати ще 13 гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб, збільшивши кількість місць для переселенців в області ще на тисячу. Особлива увага – проєктам щодо підтримки маломобільних та немобільних осіб, людей похилого віку. Завдяки зусиллям організації у с.Шишлівцях на Ужгородщині побудували геріатричний центр для підопічних релокованого закладу із Донеччини. Благодійники на цьому не зупинятимуться, тому планують відремонтувати та облаштувати для цих потреб ще 3 подібних заклади в області.
Для Закарпаття ця тема є дуже гострою. Адже зараз у краї офіційно зареєстровано понад 18 тисяч осіб похилого віку та понад 4 тисячі осіб з інвалідністю з-поміж ВПО. Спеціалізовані обласні заклади переповнені. Водночас чимало з цих людей, найімовірніше, залишаться у нашій області. Тому для нас важливо розбудовувати мережу закладів, де у комфортних умовах проживатимуть літні люди та особи з інвалідністю.
Загалом місія «Проліска» цьогоріч планує надати допомогу в області на понад 90 млн грн.
Вдячний гуманітарній місії «Проліска» за небайдужість, ініціативність і готовність втілювати такі суспільно важливі проєкти. Своєю чергою долучатимемось до реалізації на всіх етапах, щоб ці заклади якомога швидше змогли прийняти підопічних", - написав Білецький.
До теми
- Бізнес Закарпаття може залучити гранти до 120 000 доларів
- Закарпаття розширює партнерство в межах другого етапу проєкту "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади": до ініціативи приєдналося ще 15 громад регіону
- 22,7 млн грн для створення сучасного освітнього простору у старшій школі: Закарпаття отримало субвенцію з держбюджету
- Закарпаття готує регіональну програму підтримки вівчарства: акцент на м’ясні породи та експортний потенціал
- Минулого тижня на ГРВІ на Закарпатті захворіли понад 3800 осіб
- Одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни
- Сьогодні на Закарпатті - День жалоби за загиблими у Сумах
- Перспективи реконструкції та розширення приміщення Ветеранського хабу Закарпаття в Ужгороді обговорили на зустрічі в ОВА
- Мирослав Білецький зустрівся із духовенством краю
- Відкриття нових пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні в межах Закарпаття обговорили під час двосторонньої зустрічі
- Президент відзначив закарпатця високою державною відзнакою
- Закарпатські та швейцарські благодійники об’єднують зусилля для підтримки людей з інвалідністю
- Податківці не штрафують за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках!
- Закарпатських підприємців запрошують на чергову онлайн-зустріч із владою
- Понад 700 консультацій з початку року надали офіси «Зроблено в Україні» в Закарпатській області
- У Мукачеві облаштували нову транспортну розв’язку
- Спорт як шлях до відновлення: в Ужгороді розвивають адаптивні тренування для ветеранів
- Завершується будівництво додаткового спального корпусу на 50 осіб в Ужгородському науковому ліцеї
- Реабілітаційний центр «4.5.0.» в Ужгороді: Віктор Микита та Мирослав Білецький моніторили хід робіт
- Закарпатська ОВА та ЮНІСЕФ планують співпрацювати в напрямку розширення в області мережі центрів життєстійкості
До цієї новини немає коментарів