Завтра в атріумі облдержадміністрації експонуватимуться тематичні добірки з фондів обласних музеїв

"У четвер, 27 лютого, в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради у відповідь на чималий суспільний інтерес знову експонуватимуться тематичні добірки з фондів обласних музеїв. Цього разу оновлені та доповнені виставки присвячені третім роковинам повномасштабного вторгнення росії та героїчному спротиву українського народу.
Ужгородський замок, Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького представить виставку «За Україну, за її волю», яка хронологічно охоплює період від 2013 до 2025 років, наповнений знаковими датами в сучасній історії України. Експозиція розпочинається подіями Євромайдану та Революції Гідності, які стали передумовою російсько-української війни. Наступні розділи присвячені подіям АТО/ООС і повномасштабній війні. При створенні виставки значну увагу співробітники музею сконцентрували на місцевій історії, місцевих героях та свідках.
В основі ж виставки Закарпатського музею народної архітектури та побуту/Ужгородський Скансен «Зруйнована культурна спадщина України» – світлини, виготовлені в межах проєкту Українського інституту «Листівки з України», що фіксує та демонструє шкоду, завдану українській культурній спадщині російськими військами внаслідок бомбардувань та обстрілів. Музеї, театри, бібліотеки, будинки культури – всього співробітниками музею відібрано 12 об’єктів, які найбільш красномовно засвідчують, проти чого насправді воюють російські варвари. Доповнять фотовиставку експонати, передані до фондової збірки музею військовослужбовцями ЗСУ.
Відкриття виставок відбудеться о 13:00", - йдеться у повідомленні.
До теми
- У Міжгір'ї перейменували вулицю на честь Степана Бандери: в області залишилося змінити назви ще двох вулиць
- На Закарпатті визначили переможців обласного етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2025»
- Захищаючи Україну, загинув хірург Закарпатської обласної клінічної лікарні
- Залишилися в строю назавжди: шістьох закарпатських воїнів 33-ї ОМБр посмертно відзначили «Хрестом героя»
- Закарпатські школярі вибороли 46 нагород на всеукраїнських олімпіадах та МАН
- В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм
- Сьогодні в Ужгороді прощатимуться із полеглим захисником
- Ужгород сьогодні попрощався із захисником – 33-річним солдатом Іваном Бабукою
- Фармацевтична галузь на шляху до ЄС: на Закарпатті обговорили нові правила, інвестиції та перспективи розвитку
- Закарпатця відзначено президентською нагородою «За оборону України»
- В Ужгороді завтра, 9 червня, проведуть в останню земну дорогу захисника Івана Бабуку
- Дітки захисників із Донеччини, Запоріжжя та Київщини провели незабутній день на території санаторію «Деренівська купіль»
- На Закарпатті стартує проєкт виїзних сесій вакцинації: мобільні бригади працюватимуть у семи громадах області
- Працівник оборонного заводу на Закарпатті шпигував для росії через батька: деталі від прокуратури
- Фотовиставка «Закарпатська зима» відкрилась в Ужгороді
- Ужгород сьогодні попрощався зі ще одним захисником – 35-річним солдатом Євгенієм Буко
- Роботизований комплекс допомагатиме рятувальникам Закарпаття працювати у небезпечних умовах
- За кермом без обмежень: на Закарпатті для людей з інвалідністю представили адаптований транспортний засіб
- В Ужгороді завтра, 1 червня, проведуть в останню земну дорогу захисника Євгенія Буко
- 2 роки вважався зниклим безвісти… Ужгород попрощався нині з 32-річним солдатом Мироном Стегурою

До цієї новини немає коментарів