Центрів життєстійкості на Закарпатті буде ще більше - ОВА

«У самому понятті „життєстійкість“ закладено, що це передусім уміння протистояти стресу, відновити себе, своє психічне здоров’я та емоційний стан», – зауважила на брифінгу директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна.
За її словами, комплексну соціальну послугу життєстійкості запровадили з початку повномасштабного вторгнення в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Вона безпосередньо надається надавачами соціальних послуг.
На Закарпатті зараз є 5 центрів життєстійкості: вони функціонують в Ужгородській, Мукачівській, Нижньоворітській, Ставненській та віднедавна в Кам’янській громадах. У перших чотирьох осередках протягом минулого року цією послугою охопили майже 21 тис. осіб.
Такі осередки незабаром також запрацюють у Перечинській, Іршавській, Дубриницько-Малоберезнянській та Оноківській громадах, додала директорка департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації.
Відсьогодні ж стартує прийом заявок на створення центрів життєстійкості в межах нового відбору Мінсоцполітики. Ольга Травіна закликала долучитися до проєкту громади Закарпаття, які ще не мають такого осередку або в яких взагалі соціальні послуги не надають. Сьогодні таких у регіоні 7.
В умовах війни та дефіциту фахівців із соціальної роботи створення центрів життєстійкості – це реальний шанс для тергромад, не витрачаючи власні кошти, забезпечити мешканців необхідною психосоціальною та іншою підтримкою, створити простір для гуртування, проведення різних заходів, зокрема й для залучення донорів.
Створення таких осередків не стане додатковим навантаженням для громад, адже фінансування на оплату праці фахівців та поточні витрати спрямовують з державного бюджету.
«Голови громад, в яких ще нема центрів життєстійкості, можуть звернутися із відповідною заявою до Мінсоцполітики. У разі успішного проходження відбору укладається договір з громадською чи благодійною організацією, яка входить до переліку надавачів такої послуги в регіоні. Ключове завдання для громади – знайти приміщення для осередку й облаштувати його відповідно до вимог безбар’єрності», – повідомила голова ГО «Неємія» Тетяна Мачабелі.
Спікерка підкреслила, що комплексну соціальну послугу життєстійкості в нашому регіоні надають фахівці громадських організацій «Неємія» та «Рада жінок Донеччини». Їхні фасилітатори проводять у громадах різні активності для місцевих мешканців та осіб з-поміж вимушених переселенців, консультують медичних і соціальних працівників, освітян, допомагають родинам, які опинилися в складних життєвих обставинах, ДБСТ, прийомним сім’ям, а також готують нових спеціалістів для роботи на місцях.
За її словами, послуга життєстійкості насамперед спрямована на те, щоб навчити людей самозарадності. Саме в таких осередках спеціалісти безоплатно розповідають усім охочим, як можна впоратися з хронічним стресом, самовідновитися, бути емоційно стабільним і продуктивним.
Найпоширеніші запитання щодо реалізації проєкту доступні на сайті Мінсоцполітики https://tinyurl.com/54srh9pm.
Подати заявку та всі необхідні документи потрібно до 12 березня включно на електронну адресу [email protected] з копією на [email protected].
До теми
- Закарпатська ОВА вперше підписала тристоронню територіальну угоду з обласною радою профспілок та федерацією роботодавців регіону
- Примусове відчуження землі та будинків на Ужгородщині — парламент ухвалив доопрацьований після вето Президента законопроєкт
- Рівень захворюваності на туберкульоз у Закарпатській області торік знизився на 6%
- Якісні медичні послуги військовим і цивільним, розбудова мережі центрів ментального здоров’я - серед питань розширеної наради в ОВА
- Закарпаття вперше з візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Сербія в Україні Андон Сапунжди
- Дітям ветеранів, які навчаються на контракті, компенсуватимуть вартість навчання у вишах
- Закарпатців запрошують вступати до Національного університету оборони України
- Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті: моніторитимуть стан водних ресурсів онлайн
- Закарпаття стає частиною великого ягідного об’єднання: створено Асоціацію «Виробники лохини України»
- Збереження водних ресурсів, протипаводкові заходи, модернізація гідротехнічних споруд - головні теми зустрічі представників Міндовкілля та Держагентства водних ресурсів із посадовцями ОВА
- Сучасний реабілітаційний центр 4.5.0 з’явиться в Ужгороді завдяки співпраці МОЗ та Світового банку
- Фінансова підтримка закарпатських аграріїв: за останні 2 роки компенсацію отримали 67 суб’єктів господарювання
- Установи та підприємства бюджетної сфери повинні перейти на погодинний облік розрахунків споживання електроенергії – Закарпатська ОВА
- Підприємців Закарпаття запрошують до участі в обговоренні важливих змін у Митному кодексі України, які набудуть чинності у 2025 році
- Закарпатська область підписала меморандум про співпрацю із графством Корнуолл
- Підприємцям презентували платформу "Пульс", яка збирає відгуки від взаємодії бізнесу з держорганами – Мирослав Білецький
- Онлайн-платформі «Діалог влади та бізнесу» при Закарпатській ОВА – 1 рік
- 22 громадські та благодійні організації Закарпаття цього року отримають фінансову підтримку з обласного бюджету
- 26 закарпатцям погодили заявки на доступні кредити за програмою «Власний дім»
- Понад 93% закарпатських пенсіонерів уже з березня отримуватимуть підвищені виплати
До цієї новини немає коментарів