В Ужгороді презентують дебютну збірку Віктора Новграді-Лецо «Кавалки душі»

Двадцятитрьохрічний ужгородець – бібліотекар за професією, за покликанням – поет. Юнак закінчив Ужгородський інститут культури і мистецтв та українську філологію Ужгородського національного університету. Працював бібліотекарем відділу обслуговування користувачів обласної бібліотеки, вів онлайн-проєкт книгозбірні «П’ятихвилинка „На поетичному перехресті”», організовував різні літературні заходи. З 2024 року – у лавах Збройних Сил України.

«Кавалки душі» – перша ластівка автора, який сподівається, що збірка принесе читачам естетичну насолоду. Тут вміщені вірші про простір, в якому «хмари-газети з’являються періодично», про нас, які «притиснуті шаховим полем бруківки», про час, в якому «ми сидимо в кінотеатрі вічності, дивимося документальну стрічку про наше життя».
Передмову до книжки написала знана закарпатська поетеса і журналістка Мар’яна Нейметі, яка зауважує, що Віктор Новграді-Лецо – «стовідсотковий ужгородець, якому більш рідний, мабуть, оцей великий шмат міста із суцільних багатоповерхівок, де «люди у цегляних сотах зникають до ранку». Авторка передмови говорить про перегуки поезії молодого автора із авангардними стилями і течіями, творчістю поетів-футуристів та митців-шістдесятників.
Іванка Когутич
До теми
- В Ужгородському районі - на повороті на Оріховицю - монтують комплекс автоматичної фіксації порушень ПДР TruCAM
- Під час купівлі будівлі для ЦНАПу на Закарпатті завищили вартість на понад 600 тис. грн
- Чотирьох захисників нагородили відзнакою «Честь і доблесть Закарпаття»
- Незаконне переміщення підакцизних товарів: у закарпатця вилучили авто та цигарки на 300 000 гривень
- Облаштували інфраструктуру, зробили запас дров: на Петросі підготували прихисток для туристів
- В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за народним артистом України Степаном Гігою
- На Закарпатті засуджено вітчима та матір, які систематично ґвалтували малолітню дитину
- Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки: батьків притягнули до відповідальності
- Лісівники Карпатського регіону посилили захист хвойних порід дерев напередодні різдвяно-новорічних свят
- На Закарпатті сертифікати на житло отримали 11 родин – ветеранів та загиблого воїна
- Школярі зі Словаччини щедрували і колядували у міській раді Ужгорода
- Закарпатський народний хор представить своїм шанувальникам «Великий різдвяний концерт»
- «Історична та культурна спадщина в прикордонному регіоні»: міжнародна конференція у скансені
- Велику пожежу ліквідували вогнеборці Тячівщини
- Філія «Карпатський лісовий офіс» ДП "Ліси України" передала для ЗСУ майже 22 тис. кубометрів деревини
- Богдан Андріїв вручив договір дарування на квартиру в Ужгороді поліцейському, який боронив Україну
- Прокурори Закарпаття та Консультативна місія ЄС обговорили протидію організованій і транскордонній злочинності
- Закарпатського поліцейського відзначили орденом «За мужність» III ступеня
- Перекривали дорогу на Рахівщині: поліція повідомила про підозру організаторці акції
- Двох «водолазів» та їхнього «інструктора» затримали поблизу кордону з Румунією

До цієї новини немає коментарів