На будівлі ужгородської міської лікарні встановлять сонячні панелі - стартував грантовий проєкт

На будівлі ужгородської міської лікарні встановлять сонячні панелі - стартував грантовий проєкт
Про це повідомили у міській раді.

 

Сприяння впровадженню енергоефективності та відновлюваної енергетики через транскордонне співробітництво між Румунією, Україною та Угорщиною – в Ужгородській міській раді відбулася стартова конференція.

Учасників заходу привітав в.о. міського голови, заступник міського голови Ужгорода Вадим Борець: «Питання енергоефективності сьогодні – це не лише економія ресурсів, а й енергетична незалежність наших лікарень, що особливо важливо під час війни. Дякуємо партнерам за підтримку!»

У роботі конференції взяли участь представники Румунії та Угорщини, керівники окремих комунальних закладів освіти, мистецьких закладів Ужгорода, працівники міської ради. Презентувала проєкт директорка Агенція регіонального розвитку Закарпатської області Ганна Цімболинець.

Завдяки транскордонному співробітництву між Румунією, Україною та Угорщиною розпочинається нова ініціатива, спрямована на підвищення енергоефективності в закладах охорони здоров'я за допомогою впровадження рішень з відновлюваної енергетики. Проект «SMART ENERGY – Транскордонне співробітництво з енергоефективності шляхом використання відновлюваних джерел енергії» реалізуватиметься у партнерстві Асоціації міжгромадського розвитку повіту Сату-Маре (головний партнер, Румунія), Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» (Україна) та муніципалітету Уйфехерто (Угорщина).

Основною метою проекту є зміцнення транскордонного співробітництва у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики шляхом реалізації спільних заходів, які підвищують рівень знань, обізнаності та сприяють більш широкому використанню відновлюваних джерел енергії.

Проєкт включає:

Встановлення фотоелектричних систем:

У повітовій лікарні швидкої допомоги Сату-Маре

Ужгородській міській багатопрофільній клінічній лікарні

У трьох медичних кабінетах в Уйфехерто.

Кампанія з підвищення обізнаності громадськості:

 Популяризація відновлюваної енергетики та її переваг.

Програми обміну досвідом та навчання:

Сприяння обміну знаннями та передовим досвідом між експертами з охорони здоров'я та енергетики з трьох країн

Тренінги для студентів та керівників комунальних установ з ефективного планування та т використання енергоефективних технологій.

Загальний бюджет проєкту становить 625 471,86 євро, з яких 562 924,67 євро фінансується Європейським Союзом через програму Interreg VI-A Next Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Період реалізації проекту розпочинається 15 лютого 2025 року і триває 18 місяців.

До кінця проєкту очікується значний прогрес у впровадженні заходів з енергоефективності та збільшенні використання відновлюваних джерел енергії як серед організацій-учасниць, так і в транскордонних громадах. Окрім безпосередньої економії енергії, проєкт має на меті слугувати моделлю для майбутніх ініціатив у сфері зеленої енергетики в регіоні. Ці зусилля не лише зменшать витрати на енергію, але й зміцнять співпрацю між установами, підвищать обізнаність громадськості щодо сталих енергетичних рішень та створять можливості для майбутніх проектів, орієнтованих на відновлювану енергетику та екологічну стійкість. Довгостроковий вплив проєкту виходить за рамки установ-учасників, сприяючи загальному розвитку більш енергоефективного сектору охорони здоров'я та просуває використання зелених енергетичних рішень в регіоні.

Проєкт реалізується за підтримки Європейського союзу в рамках Програми Interreg VI-A Next Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

 

 

28 березня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів