Закарпатські амбулаторії отримають портативні УЗД-апарати завдяки транскордонному проєкту

Проєкт передбачає закупівлю сучасного ультразвукового та допоміжного обладнання для дитячих лікарень в Ужгороді та Кошице, підвищення кваліфікації медичних працівників через спільні тренінги, навчання та обмін досвідом, посилення транскордонної співпраці між медичними закладами обох країн на основі вже набутої практики. Представники обох організацій вже мали досвід плідної співпраці у попередніх проєктах, що стало міцною основою для нового етапу партнерства.
«Одне з ключових завдань – закупівля сучасного новітнього обладнання для кращої діагностики, це ультразвукові кишенькові бездротові датчики УЗД (handheld POCUS devices), якими можуть користуватися як сімейні лікарі, так і вузькопрофільні спеціалісти для початкової cкринінгової діагностики пацієнта, – коментує Ольга Пушкаренко. – Це допоможе звузити маршрутизацію самого пацієнта та покращити надання вчасної медичної допомоги. В Європі такий підхід практикується, хочемо впровадити в Україні».
Для 8-ми амбулаторій сімейної медицини в Ужгороді та Ужгородському районі, центру екстреної медичної допомоги у рамках проекту придбають портативні УДЗ апарати високої якості, їх можна буде використовувати як біля ліжка хворого, так і на виїзді лікаря в домашніх умовах. Лікарі проходитимуть навчання та отримають консультаційну підтримку впродовж проекту та 5 років опісля. Крім того, за словами Ольги Пушкаренко, буде закуплено велику стаціонарну систему УЗД з метою навчання вже існуючих фахівців-сонографів для опанування та впровадження нових сучасних методів, які не використовуються або мало використовуються в Україні. Лікарів запрошують долучатися до програми, навчання безкоштовне. Очікується, що навчання зможуть пройти понад 30 лікарів.
За словами координаторки проекту, створена робоча група по оформленню професійного стандарту «оператор апарату УЗД», у квітні заплановане публічне обговорення серед фахівців на національному рівні. Лікарі сподіваються, що незабаром державний стандарт буде впроваджено у систему охорони здоров’я, що дозволить розширити використання сонографії, починаючи від медсестринства до приймальних, вузькоспеціалізованих і реанімаційних відділень кожної лікарні.
Планується також, що під час дії проекту лікарі, обстежуватимуть дітей у медичних закладах, які надають педіатричну допомогу населенню. За рік зможуть пройти обстеження не менше 1000 дітей за допомогою новопридбаних ультразвукових портативних девайсів та навчальної стаціонарної системи.
Для лікарні у Кошице за рахунок проекту закуплять обладнання для відділення дитячої онкології – інфузійні помпи, мобільні плазмові дезінфектори, а для пацієнтів лікарні – електрокардіограф, діагностичне обладнання. А також техніку для віртуальної реальності, яка допоможе маленьким пацієнтам долати страх. Про це розповіла Луція Бегунова, лікарка з лікарні Кошице.
Мирослава Гунчікова, голова ГО Вогник допомоги, Кошице детальніше, як впроваджуватиметься проект у Словаччині. Крім закупівлі обладнання, навчатимуть лікарів, передбачено також спільні обміни та конференція. «Наша мета- забезпечити рівний доступ до сучасного медичного обслуговування для дітей у прикордонних регіонах України та Словаччини, покращити становище медичних закладів обох міст, – каже Мирослава Гунчікова. – Також ми закупимо автомобіль для перевезення пацієнтів-дітей. Заплановано поширення інформаційних матеріалів про харчування, проведення, активностей з арттерапії, каністерапії».
Проєкт фінансується Європейським Союзом у рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021–2027 та триватиме з 1 березня 2025 року по 28 лютого 2027 року. Загальний бюджет становить 468 544 євро, з яких 326 700 євро припадає на українського партнера (у т.ч. 294 030 євро — грант ЄС і 32 670 євро — власний внесок, який здійснить Клініка Біляка).
До теми
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- Ужгород попрощався із полеглим Героєм, 40-річним солдатом Сергієм Желізкою
- В Ужгороді вручили нагороди рідним полеглих Героїв
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм
- В Ужгороді відкриють пам'ятну дошку ще одному загиблому Герою
- 27–28 червня Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує гостей на святкування 55-річчя з дня створення
- Мініатюри та інфобокс з аудіогідами: в ужгородській фортеці відкрили експозицію «Замки Закарпаття»
- В Ужгороді встановили вже 77-му мініскульптуру - інтерактивну
- На об’єкті очищення поверхневих вод ужгородського водоканалу запрацювала сонячна електростанція
- Історію сотень поколінь зберігає та популяризує краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького: сьогодні заклад відзначає ювілей – 80 років
- В Ужгороді відкрили шостий екоострівець для сортування сміття
- ОргАни Ужгорода: незвична екскурсія з майстром, що вдихає в них життя, відбудеться післязавтра
- «Смак Ужгорода» - набір кулінарних листівок презентують завтра у «Совиному гнізді»
До цієї новини немає коментарів