Міжнародний день сім’ї: в Закарпатській ОВА розповіли про допомогу родинам

З цієї нагоди в Закарпатській ОВА відбувся брифінг, присвячений ключовим аспектам державної та регіональної підтримки родин, зокрема й тих, які опинилися в складних життєвих обставинах, розвиту сімейних форм виховання у нашому краї.
Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна розповіла, що після пологів породіллі мають право отримати державну послугу «пакунок малюка». Що обрати – бебі-бокс для новонародженого або ж замість нього гроші – мама вирішує самостійно.
Від початку року 719 породіль в області отримали бебі-бокси.
1580 мам обрали одноразовий грошовий еквівалент (розмір допомоги з держбюджету становить близько 7 000 грн).
Цього року держава передбачила на ці виплати понад 12 млн грн.
Бебі-боксів з початку року закуплено на більш ніж 5,5 млн грн.
Ольга Травіна наголосила, що Закарпаття справедливо можна вважати регіоном багатодітних родин – це ті, які мають на вихованні трьох та більше дітей. Сьогодні в області офіційно зареєстровано 24 621 багатодітну родину. В них виховують більш ніж 87 тисяч дітей. Зокрема, десять і більше дітей – у 26 родинах, дев’ять – у 81 та вісім – у 231.
«Історично наш край був багатий на такі родини, і ця традиція продовжується. На Закарпатті з початку року ми видали 635 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 1 391 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї», – підкреслила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА, нагадавши, що серед пільг для них – безоплатні ліки, проїзд у всіх видах транспорту, 50% знижки на комунальні послуги та багато інших переваг.
Закарпаття пишається і своїми матерями-героїнями: протягом минулого року 59 жінок області отримали це почесне звання, ще 36 кандидатур подано на затвердження. Держава відзначає їх одноразовою виплатою, яка дорівнює сумі 10 мінімальних прожиткових мінімумів.
Ольга Травіна розповіла про чинні державні та регіональні програми підтримки багатодітних сімей та родин, які виховують дітей з інвалідністю. Також вона наголосила, що на оздоровлювальну кампанію цього року з обласного бюджету виділили безпрецедентну суму – 7 млн грн – на путівки до таборів для дітей з багатодітних родин, дітей військовослужбовців, ветеранів та інших пільгових категорій.
Як відзначила заступниця директора Закарпатського обласного центру соціальних служб Олена Андришин, особливу увагу в регіоні приділяють роботі з родинами, які опинилися в складних життєвих обставинах, та розвитку сімейних форм виховання.
За її словами, лише за перші три місяці цього року в області виявили близько 700 сімей з дітьми, які перебувають у кризовій ситуації та потребують допомоги. Для підтримки таких родин у 57 громадах Закарпаття зараз працюють 75 фахівців із соціальної роботи.
«Насамперед їхнє завдання – зробити все можливе, щоб уникнути вилучення дітей, у разі необхідності такого кроку – влаштувати їх до сімейних форм виховання, над збільшенням кількості яких системно працюють в області. За перший квартал цього року в обласному центрі соцслужб пройшли відповідне навчання та отримали довідки 32 усиновителів, 8 кандидатів в опікуни та піклувальники, 2 патронатні та 2 прийомні родини», – зауважила Олена Андришин.
На Закарпатті сьогодні функціонує 40 дитячих будинків сімейного типу та 54 прийомні сім’ї, у яких виховуються 373 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 1 475 неповнолітніх перебувають під опікою/піклуванням у 931 родині. Ще 14 дітей виховуються у 10 патронатних сім’ях, поінформувала консультантка Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей в Закарпатській області Андріана Кацьора.
«Робота над збільшенням в регіоні кількості сімейних форм виховання постійно триває. Якісні системні зміни у сфері догляду та підтримки дітей впроваджуються відповідно до Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2025–2026 рр. Зараз саме завершується розробка Регіонального плану заходів щодо її реалізації», –додала Андріана Кацьора.
До теми
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- В Ужгороді з 1 липня впроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
- Діти з тимчасово окупованої території Луганщини оздоровлюються на Закарпатті
- «Мале Карпатське коло»: нова магістраль з'єднає Закарпаття, Львівщину й Івано-Франківщину та відкриє прямий вихід на Польщу та Румунію
- Міський голова Ужгорода зустрівся з представником підрозділу «ПРАЙМ»: у фокусі - допомога військовим
- Велика європейська компанія, що спеціалізується на виробництві вапна та інших будівельних матеріалів, хоче розмістити свій завод на Закарпатті
- 116 водіїв, які покинули місце ДТП, розшукали закарпатські патрульні від початку року
- В Ужгороді говорили про належне дотримання прав ромів та кроки для інтеграції нацспільноти у життя громад та області
- Закарпаття доєдналося до закупівлі необхідної техніки для військових, котрі ведуть боротьбу на різних ділянках фронту
До цієї новини немає коментарів