В облдержадміністрації підбили підсумки Національного тижня безбар’єрності

"У засіданні взяли участь представники територіальних громад, профільних департаментів ОВА, громадського сектору, ветеранської спільноти. Зустріч у такому широкому експертному колі потрібна для того, щоб підбити підсумки та визначити плани на найближче майбутнє.
Варто розуміти, що безбар’єрність – це не тільки пандуси. Це значно ширше поняття, котре передбачає рівний доступ до всіх сфер життя, без обмежень та перешкод, пов'язаних з віком, інвалідністю, статтю чи іншими особливостями. У межах Національної стратегії виділяють 6 напрямів безбар'єрності: фізичний, освітній, інформаційний, цифровий, суспільно-громадянський та економічний. Сьогоднішня розмова була зосереджена здебільшого на питаннях фізичної та освітньої доступності.
Про те, що вже вдалося зробити, а також про найближчі плани розповіли керівники департаментів освіти, науки молоді і спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення та культури. Результати роботи є, однак ми всі усвідомлюємо, що до цілком безбар’єрного Закарпаття маємо зробити ще дуже багато. Задля більшої ефективності нам потрібна експертна думка та оцінка людей з інвалідністю. Жодні будівельні норми не врахують сповна всіх нюансів та потреб. Тому для нас важливий діалог.
Вдячний представникам громадського сектору – керівнику «Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» Денису Сухотіну, очільнику ГО «Безбар?єрне Закарпаття» Руслану Проценку, представникам ГО «Мрія в Дії» Олесі Носенко та Надії Дьолог та «Ветеранського простору «ВДОМА» – за практичні поради та фіксацію проблем, які слід вирішити. Плануючи подальшу роботу, обов’язково врахуємо ці моменти.
Та важливо долати бар’єри не тільки інфраструктурно, потрібно змінювати суспільну думку, розповідати більше про людей з інвалідністю, їхні потреби і зважати на них. Це про повагу, відповідальність та усвідомленість.
Дякую всім учасникам за конструктивний діалог! Адже тільки спільними зусиллями ми зможемо зробити і наші міста, і країну доступною, дружньою до всіх громадян, " - написав Білецький.
До теми
- На Закарпатті дозволили полювання на мисливський сезон 2025-2026
- Регіональна комісія ТЕБ та НС проаналізувала стан безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
До цієї новини немає коментарів