Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру архітектору, причетному до умисного пошкодження пам’ятки архітектури національного значення

Поліцейські встановили, що у 2019 році підозрюваний представив власний проєкт реставрації зазначеної пам’ятки на міжнародному архітектурному форумі, де отримав погодження на фінансування робіт з боку іноземного благодійного фонду. Згодом, для отримання дозвільної документації архітектор звернувся до фахівця, спільно з яким вони підготували проєкт реставрації та погодили його в Міністерстві культури та інформаційної політики України у 2021 році.
Однак після затвердження документації розробник проєкту припинив участь у реалізації робіт через відсутність необхідних дозволів та договору на авторський нагляд. Натомість підозрюваний самовільно ініціював початок підготовчих робіт. Будівельникам він надав не затверджений Мінкультом офіційний проєкт, а власноруч створений, за яким надалі проводилися роботи на об’єкті.
У результаті, під час виконання будівельних робіт було допущено серйозні порушення. Зокрема, не проведено консервацію та укріплення стародавніх мурів. Натомість замість передбаченого проєктом природного каменю поверх автентичних конструкцій виклали цегляні стіни на цементному розчині із застосуванням залізобетону.
Такі дії суперечать нормативним вимогам щодо реставрації пам’яток архітектури та завдали шкоди автентичним конструкціям. Це підтверджується висновком судової будівельно-технічної експертизи.
Зловмиснику, за процесуального керівництва Берегівської окружної прокуратури, інкриміновано ч. 3 ст. 298 Кримінального кодексу України, тобто умисне незаконне пошкодження об’єктів культурної спадщини, вчинене щодо пам’яток національного значення. У справі триває досудове розслідування.
До теми
- На Закарпатті засідала рада Української корпорації з виноградарства і виноробної промисловості
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри "Платформа твоїх можливостей-2026"
- В Ужгороді – фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії
- Напередодні Дня прикордонника України вітали з професійним святом особовий склад 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі
- На Закарпатті селищний голова підозрюється у схемі «каскадних» договорів у закупівлях електроенергії
- Хаб добра в Берегові: як церква, влада і люди об’єдналися заради допомоги
- Отрута в напої: як агентка рф виконувала завдання спецслужб в Ужгороді – подробиці від правоохоронців
- В Ужгороді відзначили переможців освітньо-туристичного конкурсу «Скарби Срібної землі»
- В Ужгороді відкрили сучасну школу підготовки операторів БпЛА
- На Закарпатті зустріли двох звільнених з полону захисників
- Понад 100 школярів створювали великодній настрій на головній площі Закарпаття
- На перевалах Закарпаття ускладнені погодні умови: водіїв закликають бути обережними
- Закарпаття бере участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
- На Закарпатті запрацювало модульне містечко для дітей із прифронтових територій
- Перевозить до 15 кг вантажу: на Закарпатті волонтери презентували новий транспортний дрон "Джміль"
- Мільйонні порушення під час ремонту траси Р-21: посадовцю оголосили підозру
- На Закарпатті розпочалася інформаційна кампанія історій жіночого лідерства
- СБУ та Нацполіція викрили інтернет-агітатора, який розпалював антисемітські настрої на Закарпатті
- Наслідки обстрілу Закарпаття 1 квітня: що відомо
- На місцях влучання БПЛА на Закарпатті працюють екстрені служби і правоохоронні органи

До цієї новини немає коментарів