На Закарпатті нагородили переможців VIІ Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
За словами Івана Трещака, голови Міжнародного благодійного фонду Івана Чендея, на скриньку конкурсу надійшло 200 творів у всіх номінаціях з різних куточків України та з 15 країн світу. Оповідання і новели конкурсантів були на найрізноманітніші теми, які болять авторам. Як влучно зауважила членкиня журі, літературознавиця Світлана Кирилюк, цього року було багато творів, які варті уваги, у більшості творів проявляється нова чутливість, так званий метамодернізм, на тлі різних обставин у творах завжди на передній план виходять почуття людини, внутрішня драма героїв.
Під час урочистого заходу відома акторка кіно і телебачення Римма Зюбіна зачитала уривки з творів переможців.
Конкурс проводиться анонімно, тому нагородження на садибі письменника 21 серпня та селищі Чинадієві 22 серпня було хвилюючим як для лауреатів, так і для членів журі.
Отже, переможцями конкурсу 2025 року стали:
Номінація «Мала проза»
Гран-прі виграла Галина Євтушик з оповіданням «Мольфарка» (Чемерівці, Хмельницька обл.).
ІІ місце
Ольга Тільна (Харків) за оповідання «Не плачте наді мною»,
Дмитро Лазуткін (Київ) за оповідання «Бо. Той, хто вижив».
ІІІ місце
Ігор Антонюк (Івано-Франківськ) за оповідання «Гермес»
Юлія Кухарчук (Київ) за оповідання «Сині слони»
Аліна Мілсент (Київ) за оповідання «Голод – 22»
Спеціальні відзнаки журі:
Сергій Антоненко (Київ) – «За майстерність у зображенні фундаментальних родинних цінностей в оповіданні „Дід”».
Вячеслав Дудар (Кропивницький) – «За влучність художних деталей в оповіданні „Замурзик”».
Катерина Холод (Ірпінь, Київська обл.) – «За майстерне забраження конфлікту віртуального і реального світів у оповіданні „Сніданок з Буддою”».
Анна Підлісна (Остін, Техас, США ) – «За майстерне метафоричне відтворення буденності в оповіданні „В садку”».
Номінація «Чендеєзнавство»
Гран-прі
Казимир Бурнат (Kazimier Burnat, Польща) за переклади оповідань Івана Чендея «Тестамент» та «Чайки летять на Схід» польською мовою.
Номінація «Сценарії короткометражних фільмів ігрового кіно»
Гран-прі
Микола Бурмек-Дюрі » (Виноградів, Закарпатська обл.) зі сценарієм «Наш Сальвадор».
ІІ місце
Микита Рижих (Тромсьо, Норвегія ) зі сценарієм «Моя війна».
ІІІ місце
Оксана Артеменко (Київ) зі сценарієм «Я не боюсь».
Спецвідзнаки журі конкурсу:
Василь Горбатюк (Хмельницький) зі сценарієм «На заробіток» отримав відзнаку «За правдиве переживання української долі. Услід за Чендеєм та нашими пращурами»
Костянтин Солов’єнко (Клуж-Напока, Румунія) зі сценарієм «Продавець війни» – «За авторську фантазію, що загрожує реальності».
Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея проводиться щорічно Міжнародним благодійним фондом імені І. Чендея. За підсумками 5 років була видана «Антологія Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея: 2018–2022».
До журі конкурсу входять літературознавці Сидір Кіраль, Микола Васьків, Ольга Деркачова, Світлана Кирилюк, Роксолана Жаркова; письменники Павло Вольвач, Олександр Гаврош; кінокритики Сергій Тримбач, Володимир Войтенко, сценаристи Павло Ар'є, Олександр Жовна; акторка Римма Зюбіна, донька Івана Чендея – Марія Трещак.









До теми
- Розпочинається прийом творів на VІIІ Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
- Керував у стані сп'яніння та скоїв ДТП: патрульні у Мукачеві притягнули до відповідальності порушника
- Сьогодні виповнилося б 95 – в Ужгороді виставкою вшанували відомого митця Володимира Микиту
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру нападнику у зґвалтуванні 16-річної дівчини
- На Рахівщині врятували двох неповнолітніх, які заблукали у горах
- Поліція Закарпаття затримала водія, який у стані сп’яніння скоїв смертельну ДТП у селі на Мукачівщині – загинув пасажир
- В Ужгороді прокуратура повідомила про підозру приватному нотаріусу, який незаконного переоформив арештоване майно на понад 42 млн грн
- На Закарпатті триває ремонт опори газопроводу, яку підмило через паводок
- Ужгородський скансен запрошує на тематичні заходи до прийдешнього свята Стрітення Господнього
- Поліція затримала водія вантажівки, причетного до скоєння смертельної ДТП на Абранському перевалі
- 534 об’єкти газифікували минулого року на Закарпатті
- У горах Рахівщини врятували 26-річного киянина, який заблукав та ледь не загинув від переохолодження
- На Закарпатті правоохоронці перевіряють інформацію про замінування
- Смертельна ДТП на Закарпатті – двоє людей загинули
- Минулоріч на Закарпатті у ДТП загинули 9 дітей
- У Мукачеві прокуратура повідомила про підозру медику, через непрофесійні дії якої від пологової травми померло немовля
- На Мукачівщині під час полювання смертельно поранили чоловіка: поліція затримала причетного до вбивства через необережність
- Закарпатські рятувальники зустріли евакуаційний потяг із Дніпропетровщини
- Від початку року закарпатські поліцейські зафіксували 31 водія, який користувався телефоном під час керування авто
- СБУ та Нацполіція ліквідували на Закарпатті канал контрабанди кокаїну в Україну

До цієї новини немає коментарів