Із 1 жовтня 2025 року розширено пільгу зі сплати єдиного внеску для ФОП та інших самозайнятих осіб

Отже, для звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОП та інших самозайнятих осіб залишиться лише дві умови:
– роботодавець (у тому числі резидент Дія Сіті) вже сплатив за них ЄСВ;
– сума сплаченого ЄСВ становить не менше мінімального страхового внеску.
Якщо ж роботодавцем сплачено менше мінімального страхового внеску, ФОП чи інша самозайнята особа самостійно визначають базу нарахування ЄСВ та здійснюють його сплату. Для ФОП на єдиному податку це обов’язково, інші самозайняті особи – якщо є чистий дохід за цей період – обов’язково, якщо немає – за бажанням. При цьому:
– база для нарахування не може перевищувати встановлену законом максимальну величину;
– сума ЄСВ не може бути меншою за мінімальний страховий внесок.
Такі правила зроблять систему більш справедливою, не змінюючи при цьому рівня соціальної захищеності ФОП та інших самозайнятих осіб.
Довідково.
Зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесені згідно із Законом України від 16 липня 2025 року № 4536-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» та з метою удосконалення окремих положень податкового законодавства».
Пресслужба Державної податкової служби України
До теми
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися понад 11 тисяч шукачів роботи
- Забезпечення прав національних спільнот на Закарпатті - головна тема зустрічі на дуже високому рівні
- Молоді лікарі можуть подати заявку на отримання 200 тис. грн від держави до 10 жовтня
- На Закарпатті за тиждень завершено слідство стосовно шести переправників військовозобов’язаних - дайджест від прокуратури
- Конкурс стартапів на Закарпатті: рекордна кількість переможців і понад 3,3 млн грн підтримки
- На Закарпатті прокурори провели аудит резонансних ДТП: повідомлено про підозру 6 чоловікам у справах ДТП з тяжкими наслідками
- Найбільші борги – за землю та нерухомість: на Закарпатті шукають способи збільшити надходження до бюджетів
- На Берегівщині прокуратура в суді вимагає виплатити понад 190 тис. грн допомоги дітям-сиротам
- Закарпаття - серед 9 регіонів, які долучилися до національного проєкту з розвитку ягідного бізнесу RE:BERRY
- Військовослужбовці з інвалідністю мають право на продовження пенсійних виплат незалежно від проходження повторного огляду, якщо вони перебувають на службі
- За результатами 17-ї хвилі програми «Грант на власну справу» 11 заявників на Закарпатті отримали позитивне рішення
- Більше можливостей для бізнесу: Закарпатська митниця презентувала переваги авторизацій та спрощених процедур
- При Закарпатській ОВА працює робоча група «Прозорість і підзвітність», яка здійснює моніторинг публічних закупівель
- На Закарпатті комісія ДСНС розпочала комплексну перевірку дотримання норм законодавства у сфері цивільного захисту
- Закарпаття формує стратегію розвитку та готує проєкти для участі в європейських програмах
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Усі громади Закарпаття розробили власні безбар’єрні маршрути
- Україна в смартфоні: як цифрові сервіси змінюють щоденне життя
- Закарпатська служба зайнятості: понад 6 тисяч людей знайшли роботу від початку року
- Поліція: інформація про підвищення штрафів за порушення ПДР - ФЕЙК!
До цієї новини немає коментарів