Тіньові маршрути від мобілізації та відповідальність за незаконне переправлення чоловіків за кордон – тижневий дайджест прокуратури

Тільки за останній тиждень у різних районах області правоохоронці повідомили про підозру 3 особам, які за гроші обіцяли переправити охочих за межі країни. Дехто уже отримав покарання, інші – очікують на рішення суду. Загалом, в усіх цих справах правоохоронцями попереджено отримання зловмисниками 83 тисяч доларів США.
Так, на Берегівщині прокурором доведено вину 18-річного мешканця с. Новоселиця, у незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Юнака засуджено до 7 років 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна. Раніше він уже перебував під судом за аналогічний злочин, однак, перебуваючи на іспитовому терміні, повторно спробував переправити «клієнта» за 1000 доларів США. Він намагався провести його ґрунтовою стежкою до кордону поблизу смт Королево, однак був затриманий прикордонниками за 200 метрів від кордону.
На Ужгородщині прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 37-річного мешканця с. Тур’я Пасіка, який намагався переправити 29-річного жителя Кропивницького, що заплатив 15 тис. доларів США за незаконний виїзд. Їх автомобіль правоохоронці затримали в с. Сімер.
Судитимуть двох уродженців Берегівського району, які організували переправлення 26-річного мешканця м. Київ за 11 тис. дол. США. За планом 69-річний чоловік безпосередньо керував схемою, а 23-річна жінка переправляла військовозобов’язаного ближче до кордону. Правоохоронцями затримано організаторів під час передавання грошей у м. Берегове.
На Тячівщині повідомлено про підозру 41-річному мешканцю с. Грушово, який за 11 тис. дол. США організував спробу незаконного переправлення 29-річного жителя Запорізької області до Румунії, особисто доставивши його до лінії державного кордону. Прикордонники затримали їх поблизу смт. Великий Бичкі.
На Берегівщині встановлено причетність та повідомлено про підозру 19-річному перевізнику, який доставив трьох закарпатців до прикордонног села Дийда. За такі послуги «ділки» вимагали 5 тис. дол. США з кожного. У подальшому їх було затримано правоохоронцями. Організатора схеми ще раніше притягнуто до відповідальності вироком суду.
Досудове розслідування у вказаних провадженнях здійснювали слідчі Ужгородського, Берегівського, Тячівського райуправлінь поліції за процесуального керівництва окружних прокуратур. Оперативний супровід –УСБУ в Закарпатській області та регіональні прикордонні загони ЗРУ Держприкордонслужби.
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури







До теми
- До уваги водіїв! Завтра, 1 серпня, на площі Шандора Петефі в Ужгороді обмежать паркування авто
- Ужгородський замок отримав цифрового двійника, який зберігає понад 700 років його історії
- На Мукачівщині нетверезий водій спричинив смертельну ДТП: поліція відкрила кримінальне провадження
- Прокуратура оскаржуватиме надто м'який вирок чоловіку, який виманив у матері загиблого військового понад 6,6 млн грн
- Нічна рятувальна операція на Рахівщині: травмованого туриста шукали за допомогою дрона
- Трагічна ДТП на Ужгородщині: загинули 16-річний водій мотоцикла та 60-річна жінка
- Ужгород прийняв Всеукраїнський форум проєктних рішень для розвитку ромських громад
- На Закарпатті СБУ, Нацполіція, прикордонники та прокуратура блокували ще три нових «трансфери» ухилянтів до ЄС
- На Закарпатті ліквідували канал незаконного переправлення через кордон чоловіків призовного віку
- Гірські рятувальники допомогли чоловіку, який травмувався на Рахівщині
- Поліція притягнула до відповідальності ще одного порушника за забруднення території поблизу озера Синевир
- Згубив зв'язок з мамою через розбитий телефон: в Ужгороді поліцейські допомогли дитині повернутися додому
- 2092 пожежі за пів року: кожна друга пожежа на Закарпатті – через займання в екосистемах
- На Ужгородщині гірські рятувальники розшукують зниклого місцевого мешканця, який пішов до лісу та не повернувся
- Поліція Хустщини затримала місцевого жителя, який «замінував» приватний будинок
- Алкоголю – у 13 разів більше за норму: в Ужгороді водійка скоїла ДТП
- Автобус до Хорватії зупинили на Закарпатті: водій користувався чужою чіп-картою
- На Закарпатті від початку місяця розшукали 31 водія-втікача з місць ДТП
- П’ята локація адаптивного спорту на Закарпатті: у Мукачеві відкрили секцію боксу для ветеранів
- Діти Захисників із Закарпаття та Сумщини вирушили на оздоровлення до Австрії

До цієї новини немає коментарів