Завтра в Ужгороді вчетверте відбудеться культурно-мистецька акція «Жива спадщина»

Уже цієї суботи 14 територіальних громад краю презентують свої традиційні ремесла, старовинні обряди, народні страви, самобутні звичаї, свята та виконавське мистецтво. Також на юних і дорослих гостей чекає чимало інших тематичних активностей, розповіли на брифінгу в ОВА.
Серед учасників – представники Берегівської, Білківської, Великоберезнянської, Великобичківської, Великодобронської, Вишківської, Керецьківської, Колочавської, Нересницької, Пилипецької, Тур’є-Реметівської, Холмківської, Хустської та Ясінянської громад.
«Жива спадщина – це те, що нам залишили наші предки і що ми зобов’язані передати нашим нащадкам. Тож навіть в умовах повномасштабного вторгнення ми започаткували проєкт із такою символічною назвою. За кілька років він дав хороший результат, адже люди почали більше цікавитися нашим культурним багатством: автентичною кухнею, традиціями, танцями, піснями», – наголосила заступниця директора департаменту культури ОВА Галина Ломпарт.
За її словами, вперше одна з локацій заходу буде діяти не в «старому селі», а в рові Ужгородського замку. Тут відбудеться мініярмарок крафтової продукції закарпатських бджолярів, молочарів, сироварів і майстрів хендмейду.
Як відзначила начальниця управління туризму та курортів ОВА Маріанна Готра, акція «Жива спадщина» – важлива промоція нашого краю. Такий захід розкриває всю багатогранність Закарпаття, його культурне, мистецьке, етнічне та гастрономічне багатства. Тож насолодитися автентичною атмосферою запрошують не тільки місцевих мешканців, а й гостей області.
Цьогоріч подію присвятили 80-річчю з дня створення Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури. З цієї нагоди підготували насичену програму, підкреслила в.о. директора центру, заслужена працівниця культури України Ганна Дрогальчук.
Під час акції 3 громади презентують власні елементи нематеріальної культурної спадщини, які увійшли до Національного реєстру: «Традиція лозоплетіння в с. Іза Хустського району», «Гуцульська бриндзя», «Сливовий леквар» та «Традиційне свято "Міра"». Демонструватимуть і 6 елементів обласного переліку: бичківський медяник, лисичівське ковальство, «Маяліш» с. Сторожниця, угорський боґрач, річанські гуні та колочавську ріплянку.
Також уперше покажуть елементи місцевого значення, які стали переможцями конкурсу «Збережемо традиції краю»:
«Традиція приготування рисильованих (тертих) голубців у селі Полянська Гута»;
«Традиція приготування Раковицької начинки»;
«Кукурудзоплетіння у Вишкові як традиційне ремесло громади»;
«Латкання – традиційний весільний обряд у Великоберезнянській громаді».
Заплановані і виступи знаних фольклорних гуртів краю, старовинний обряд гуцульського весілля с. Чорна Тиса у виконанні колективу «Шовкова косиця». Працюватиме ярмарок народного мистецтва, де місцеві майстрині продаватимуть свої вироби з бісеру, кераміки, лози, вовни тощо. Також гості зможуть скуштувати традиційні закарпатські страви.
Для найменших відвідувачів діятиме окремий творчий простір з різними атракціями – від читання казок до майстер-класів та аквагриму. Крім того, всі охочі зможуть відвідати виставку «Мистецтво з кореня роду», яка працюватиме на 2 поверсі адмінбудівлі музею.
Під час заходу також відбудеться збір коштів на потреби ЗСУ.
18 жовтня обов’язково завітайте в Ужгородський скансен. Початок о 12:00. Вхід вільний для всіх відвідувачів.
До теми
- На Берегівщині поліція припинила злочинну діяльність трьох наркоторговців
- На канікули до Угорщини: 205 дітей військовослужбовців, загиблих воїнів вирушили на оздоровлення
- В Ужгороді водій без прав і з ознаками сп’яніння намагався втекти від поліції
- За 2025 рік закарпатські митники запровадили 947 справ про порушення митних правил на суму 261 млн грн
- 300 доз вакцини проти ВПЛ розподілили серед амбулаторій Ужгорода
- На Закарпатті підприємець намагався контрабандою вивезти за кордон лісоматеріали
- Прикордонники Мукачівського загону виявили 45-річного жителя Тячівського району, який перебував у розшуку
- Прикордонника Чопського загону Дениса Петренка нагородили державною відзнакою
- У Виноградові прокурором доведено вину серійного грабіжника
- На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які вдавали з себе багатодітних батьків
- Ужгородська міська рада передала чергову допомогу військовим
- На Тячівщині поліцейські врятували жінку від самогубства
- В Ужгородському скансені відбудеться відкриття виставки живопису Ярослава Ілька
- На Тячівщині жінка керувала авто в стані сп’яніння та з підробленим посвідченням водія
- На Закарпатті затримали двох осіб за організацію незаконного перетину кордону
- Хуліганський напад у Мукачеві в новорічну ніч – повідомлено про підозри трьом нападникам
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим 37-річним захисником Володимиром Малєвим
- Від початку року Закарпаття вже стало новим домом для понад 20 сімей, які через війну були вимушені залишити рідні оселі
- Прокуратура повідомила про підозру підприємцю, який заволодів майже 700 тис. грн на ремонті дорожнього покриття аеропорту Ужгорода
- На Закарпатті правоохоронці заблокували ще два канали для переправлення чоловіків через кордон – фігурантів затримано

До цієї новини немає коментарів