Закарпаття – тил, що зміцнюється: підсумки 2025 року і плани на 2026-й

Закарпаття у 2025 році активно розвивалося. Це яскраво підтверджує бюджет області, що фіксує динамічне зростання у контексті надходжень від податків фізичних осіб, податку на прибуток, демонструє тенденцію до зменшення залежності від державного бюджету, а отже, і більшу самостійність краю. А видатки чітко показують, що для нас є пріоритетом: військові, ветерани і їхні родини, підтримка внутрішньо переміщених осіб та бізнесу, заходи безпеки й оборони, соціально-економічний розвиток регіону та покращення у сфері охорони здоров’я.
Мовою цифр це виглядає так:
очікуваний бюджет-2026 – 2 млрд 660 млн грн, на 18,5% більше, ніж у 2025 році;
податки наповнять обласний бюджет на 2 млрд 436 млн (на 38% більше плану 2025-го);
податок на доходи фізосіб зросте на 25%, а на прибуток підприємств – удвічі до затвердженого плану. Переконаний, що цей відсоток буде більшим;
базова дотація з держбюджету зменшиться на 33% – це добрий знак, бо ми стаємо менш залежними.
Один із безумовних пріоритетів – підтримка армії, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб. Так, у бюджеті-2025 на витрати, пов’язані з війною, було передбачено 167,5 млн грн. Упродовж року завдяки перевиконанню планових показників надходжень вдалося збільшити цю цифру до 426 млн грн (це у два з половиною рази більше, ніж планували).
Наступного року Закарпаття посилюватиме цю роботу. Тому у бюджеті-2026 передбачили 337 млн грн, або 14% загального фонду, для видатків на потреби, пов’язані з війною. Ці кошти спрямовуватимемо на військові частини, цивільний захист населення та національний спротив, соцзахист ветеранів, ВПО, релокований бізнес, альтернативну енергію та інші заходи безпеки і оборони.
Закарпаття з перших днів повномасштабної війни стало надійним тилом і прихистком для людей та бізнесу, які змушені були виїхати з рідних міст і сіл.
Станом на кінець 2025 року як внутрішньо переміщені особи в області офіційно зареєструвались 123 684 жителі інших регіонів. Серед них 34 281 дитина, 4 758 осіб з інвалідністю, 18 579 людей похилого віку.
Упродовж року на обліку ВПО в краї зареєструвались 9014 осіб. Усі вони забезпечені найнеобхіднішим – житлом, харчами. Цього року в обласному бюджеті на підтримку вимушених переселенців передбачено майже 60 млн грн, діють 7 обласних програм, облаштовано 105 МТП на 4270 осіб. Це та робота, яку разом із фахівцями департаменту соціального захисту населення ОВА, територіальними громадами, міжнародними партнерами проводимо у режимі 24/7, щоб допомогти всім українцям, які рятуються від війни.
Наша область у наступному році продовжить курс на зростання, підтримуючи армію, бізнес, ВПО, громади і всіх наших людей. Вдячні за координацію та довіру Президента України, Уряду. Для нас, як тилового регіону, це дуже важливо




До теми
- На Закарпатті триває будівництво пункту пропуску «Біла Церква - Сігету Мармацієй»
- Закарпатці можуть безоплатно отримати послугу ендопротезування у 3 закладах охорони здоров’я краю
- Робоча поїздка Мирослава Білецького на Тячівщину: будівництво інфраструктури, підтримка ветеранів, веломаршрут до ЄС
- Для аграріїв Закарпаття доступна низка державних програм підтримки
- Від 8 до 12,4 тис грн: закарпатські депутати просять КМУ підвищити мізерні зарплати працівників культури
- Закарпаття – серед лідерів економічного розвитку: область серед лідерів виконання урядових завдань
- На Закарпатті з робочим візитом – заступник міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов
- На Закарпатті податкова служба та служба зайнятості посилюють підтримку грантоотримувачів у межах програми «Власна справа»
- На Закарпатті визначили кандидатів до Ради ветеранів війни за незалежність України
- Закарпаття отримало понад 5 млн грн інвестицій в обладнання для профтехосвіти
- Закарпатська облрада просить переглянути реформу старшої школи: йдеться про доступність освіти у гірських громадах
- На Закарпатті оголосили конкурси на здобуття обласних премій у галузі літератури та мистецтва
- Підтримка бізнесу: на Закарпатті презентували можливості програми «Зроблено в Україні»
- Закарпатські депутати просять КМУ відновити роботу пункту пропуску «Хижа – Тарна-Маре» на українсько-румунському кордоні
- 82,6 млн грн із бюджету Закарпаття першочергово спрямують на підтримку військових і ветеранів
- На сесії облради відзначили захисників Закарпаття
- На Закарпатті нагородили діячів культури, науки та громадського життя
- Графік відключення світла на Закарпатті у п'ятницю, 20 березня
- Безкоштовні гарячі обіди для всіх школярів: як на Закарпатті готуються до нового етапу реформи харчування
- Кадри для економіки: влада, бізнес та профтехи Закарпаття об?єднують зусилля

До цієї новини немає коментарів