Психологічні наслідки війни: в Ужгороді обговорили масштаби проблеми

Найбільш поширеними стали саме ментальні та неврологічні розлади. У прифронтових регіонах рівень ПТСР може перевищувати 40%.
.jpg)
Війна в Україні вже визнана міжнародними експертами як одна з найбільших загроз психічному здоров’ю в Європі з часів Другої світової.
Саме про це говорили під час заходу до Дня добровольця, який провела ГО «Захист держави» в ректораті Ужгородського Національного університету. У залі зібралися військові, добровольці, ветерани, капелани, представники громадського сектору та молодь - ті, хто щодня працює з наслідками війни або проживає їх особисто.

Це була не просто лекція, а жива розмова про масштаб проблеми, про втому, про внутрішні стани, які часто залишаються «за кадром». І водночас - про відповідальність: помічати, підтримувати і не замовчувати.

До теми
- Інженер, кінолог, пілот: три професії прикордонника Чопського загону «Текіли»
- Понад 30 цимбалістів зіграли на Говерлі Гімн України та встановили національний рекорд
- Він рятував своїх, а після власного поранення залишився у строю: історія бойового медика Віталія Толочка
- Діти військовослужбовців Нацгвардії відпочили у християнському таборі
- «Коли болить серце – починати треба з голови»: як війна, стрес і страх впливають на здоров’я українців
- Військовослужбовець і соло-тато — історія мукачівського прикордонника Володимир Брижака
- Четвертий день поспіль в Ужгороді фіксують температурний рекорд
- Близько 85% нових випадків раку легень на Закарпатті виявляють уже на пізніх стадіях
- Закарпатській обласній станції переливання крові терміново потрібні донори з негативним резус-фактором
- «Війна не закінчилась, тож треба далі працювати». Закарпатський нацгвардієць про повернення до строю після поранення
- Вакансій майже втричі більше, ніж офіційно зареєстрованих безробітних: кого найбільше шукають роботодавці на Закарпатті
- На Закарпатті протягом трьох наступних днів прогнозують сильну спеку до +39°
- Пошук - як гра, результати - справжні: історія прикордонника із Закарпаття Юрія Бакуна та його спанієля Тайри
- У спеку тварини потребують особливої уваги: патрульні Закарпаття нагадали про прості правила допомоги
- Титанова воля: історія закарпатського прикордонника, який обрав життя, а не відчай
- В Ужгороді зафіксували новий температурний рекорд
- Що змінюється для українців від 1 серпня: бронь по-новому, пенсії, виплати і не тільки
- Поки в Україні зростає кількість шлюбів, на Закарпатті побільшало розлучень через ДРАЦС
- Феномен із Закарпаття: історія Івана Фірцака-Кротона, який дивував усю Європу
- Гепатит без симптомів. Закарпатців закликають безкоштовно пройти тестування

До цієї новини немає коментарів