В Ужгороді до 7 років позбавлення волі засуджено двох переправників ухилянтів

Як доведено у суді, обвинувачені діяли заздалегідь узгоджено та з чітким розподілом ролей. Один із них відповідав за організацію: знаходив “клієнтів”, пропонував варіанти незаконного виїзду за кордон, а також детально пояснював маршрут і спосіб перетину кордону поза офіційними пунктами пропуску.
Інший виконував практичну частину: супроводжував людину до прикордонної зони, показував місце для незаконного переходу, а також фактично доводив “клієнта” до лінії кордону.
У серпні 2024 року вони зустрілися з чоловіком в Ужгороді та запропонували два варіанти незаконного перетину кордону, залежно від «складності» маршруту - простіший за 2 тис. доларів США або складніший, але нібито безпечніший – за 6 тис.
Після узгодження «надійнішого» варіанту обвинувачені надали інструкції: як рухатися, що робити дорогою та навіть порадили взяти інструменти для пошкодження загороджень.
Наступного дня “клієнта” забрали біля готелю та повезли у напрямку кордону зі Словаччиною. Поблизу лінії розмежування чоловік передав обумовлені кошти, після чого правоохоронці затримали всіх учасників під час спроби реалізації схеми.
У суді обвинувачені вину не визнали: один заявив, що вся схема була вигаданою, інший стверджував, що вони не сприймали свої дії серйозно й нібито «гралися», не вірячи, що справа дійде до перетину кордону, хоча водночас підтвердив отримання грошей за незаконні дії.
На підставі наданих прокурором доказів, суд визнав обох винними в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України) та призначив покарання – по 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна кожному.
Триває термін встановлений для набрання вироком законної сили.
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
До теми
- Із російського полону повернувся військовий із Берегівщини Степан Поляк
- 83 експерти із Закарпаття оцінювали професійну майстерність учителів з усієї України
- На кордоні зі Словаччиною закарпатські митники запобігли схемі незаконного ввезення комерційного одягу на 1,2 млн грн
- На Тячівщині рятувальники деблокували водія, затиснутого в салоні автомобіля після ДТП
- В Ужгороді проводять Ходу Незламних
- Закарпатець переміг у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2026»
- Судитимуть посадовця Свалявської міськради, який організував незаконне сміттєзвалище площею понад 2,7 тис. кв. м
- Із ворожого полону сьогодні звільнили двох закарпатців
- На Закарпатті весняна кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин
- На Закарпатті поліція затримала підозрюваного у зґвалтуванні малолітньої дівчини
- Зупинили за 4 км від кордону з Румунією: на Рахівщині викрили двох місцевих жителів на переправленні військовозобов’язаного
- На Закарпатті викрито масштабні бюджетні махінації з вирощування кукурудзи в аграрному інституті: завдано майже пів мільйона збитків
- Ворожий ударний дрон під час масованої атаки 13 травня знищили гвардійці Закарпаття
- Військовослужбовці 128-ї бригади та 15 ОГШБ отримали високі відомчі відзнаки
- 47 викриттів за 4 місяці: як службові собаки допомагають митниці Закарпаття
- Академія культури і мистецтв запрошує творчу молодь на масштабні мистецькі події у травні
- Угорщина вперше викликала російського посла через атаку РФ на Закарпаття
- Зареєстроване кримінальне провадження за фактами влучань ворожих БпЛА по об’єктах інфраструктури на Закарпатті
- Рятувальники Закарпаття ліквідували наслідки російської атаки
- 11 ворожих цілей над Закарпаттям: в ОВА повідомили про наслідки масованої атаки

До цієї новини немає коментарів