На кордоні зі Словаччиною закарпатські митники запобігли схемі незаконного ввезення комерційного одягу на 1,2 млн грн

Понад 3,7 тисяч одиниць новеньких речей ділки намагались завезти в Україну в обхід декларуванню та повній сплаті митних платежів.
Порушення митного законодавства зафіксували посадовці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці у пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», що на українсько-словацькому кордоні.
Там в режим «імпорт» прибула вантажівка із заявленим до митного контролю товаром – одяг в асортименті. Вартість товару становила 9 тис доларів (за курсом НБУ понад 200 тис грн), вага – 2,2 тонни, всього – 30 вантажних місць (пакунків).
Відправником вантажу у товаросупровідних документах зазначалася іноземна компанія в Гонконгу, а отримувачем – харківська фірма. Вантажівка прибула в зону діяльності Закарпатської митниці з пломбою відправника і без видимих ознак пошкодження.
На підставі результатів системи ризиків, митники провели поглиблений огляд напівпричепу з повним розкриттям усіх вантажних місць, перерахунком та ідентифікацією заявленого товару.
Відтак, невдовзі виявлено значну партію (668 кг) незаявлених у документах речей, зокрема: блузок, сорочок, спідниць, суконь, штанів, курток тощо. Загалом митники нарахували «надлишкових» 3723 од. одягу в асортименті та різних торгових марок. На вітчизняному ринку їх загальна вартість перевищує 1,2 млн грн.
З’ясувалось, що керівник іноземної компанії, яка фігурувала в документах відправником вантажу, надав митниці неправдиві відомості щодо кількості, найменування, асортименту та вартості товару, аби в такий спосіб обійти повну сплату митних платежів за ввезення на митну територію України комерційного товару.
Відносно іноземця складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Виявлена «надлишкова» партія одягу вилучена на склад митниці, а остаточну вартість речей визначить спеціаліст-експерт. Справу скерують до суду. Санкції даної статті передбачають не лише штраф – від 50 до 100% вартості предметів правопорушення, а можливу їх конфіскацію.







До теми
- "Ярмарок родинних справ" для сімей військових і ветеранів, які розпочали власну справу, вперше провели в Ужгороді
- П'ятий Міжнародний кінофестиваль «Кіно сусідів» відбудеться в Ужгороді
- В Ужгороді відбулося засідання Голів делегацій Міжнародної комісії із захисту річки Дунай
- "Щоб імена наших героїв жили вічно": в Ужгороді представили проєкт "Віртуальна алея пам’яті"
- У Хусті поліція затримала зловмисника, який погрожував підірвати гранату в будинку, де перебувала його родина
- Масштабна пожежа у Міжгір’ї: власник магазину опинився в лікарні, вогонь ледве не знищив сусідні будівлі
- На Хустщині поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП за участі мотоцикліста
- У Міжгір'ї перейменували вулицю на честь Степана Бандери: в області залишилося змінити назви ще двох вулиць
- До 8 років ув’язнення засуджено закарпатку, яка за 1000 доларів продала сина і дочку для жебракування
- Потрійна автопригода на Виноградівщині: у Королеві внаслідок ДТП постраждала жінка
- Закарпатська митниця: за порушення митного законодавства цьогоріч стягнуто у бюджет майже 15 млн грн
- На Закарпатті визначили переможців обласного етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2025»
- Щасливі обличчя та відпочинок всупереч усьому: на Закарпатті фінішує перший заїзд «Карпатської зміни»
- Голова громадської організації за гроші переправляв чоловіків за кордон – поліція затримала організатора та його спільницю
- «Історія у гербах»: в Ужгородському замку провели екскурсію до Всесвітнього дня геральдики
- Рекорд України з донорства: кров здав і звільнений із 3-річного полону офіцер Чопського прикордонного загону
- Чотирьох бійців стрілецького батальйону поліції Закарпаття нагородами відзначив Міністр МВС
- На Хустщині рятувальники не допустили поширення масштабної пожежі на деревообробному підприємстві
- На Закарпатті фіксують випадки кору серед дітей: батьків закликають негайно перевірити вакцинальний статус
- Повідомлено про підозру закарпатцям, які незаконно вирубали дерев на понад 1 млн грн на території Брустурянського надлісництва

До цієї новини немає коментарів