ЗАЯВА з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні

Політична криза в Україні досягла свого апогею.

 

Конфлікт політичних сил зайшов настільки далеко, що подальша його ескалація може призвести до незворотних наслідків для української держави. В той же час більшість політичних сил усвідомила, що єдиними шляхом розв’язання політичного протистояння є проведення позачергових виборів народних депутатів у 2007 році. Така ж думка панує і в українському суспільстві. Згідно даних опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, майже 80 відсотків громадян України планують взяти участь у дострокових виборах –безпрецедентний показник навіть для чергових виборчих кампаній.
В той же час КВУ вважає, що нашвидкуруч проведені вибори, з неналежним фінансуванням і поганою організацією, порушенням принципів прозорості і відкритості не призведуть до вирішення політичної кризи, а, навпаки, її поглибить. Дати належну оцінку політичним силам виборці зможуть лише за умов досконалого і демократичного виборчого процесу.
Комітет виборців України пропонує наступні кроки для вдосконалення виборчого процесу та підвищення відповідальності обраних осіб перед виборцями:
1. Політичним силам досягти компромісу та скасувати власні сумнівні та конфронтаційні рішення. Умови компромісу та зобов‘язання сторін закріпити в публічному документі.
2. Частиною компромісу має стати консенсус щодо проведення позачергових виборів народних депутатів у жовтні 2007 року, шляхом саморозпуску Верховної Ради України V скликання. При цьому термін виборчої кампанії має становити 4 місяці та повинні бути дотриманні всі процедури, передбачені для чергових виборів.
3. Напередодні оголошення позачергових виборів поновити роботу парламенту та внести зміни в Закон про вибори, де передбачити пропорційну виборчу систему з запровадженням формування „відкритих списків” кандидатів в народні депутати. КВУ вважає найбільш оптимальним для України запровадження „відкритих регіональних списків”.
4. У разі збереження системи „закритих списків”, внести зміни в Закон про вибори та Закон про політичні партії, де законодавчо закріпити таємне рейтингове голосування делегатів з‘їздів для визначення черговості кандидатів у виборчому списку. Партії та блоки, які вже висунення кандидаті на позачергові вибори мають оприлюднити дані про висунутих кандидатів на офіційних Веб-сайтах партій.
5. Оскільки за короткий термін фізично не можливо сформувати єдиний реєстр виборців, то в найближчий час необхідно відновити діяльність робочих груп по формуванню списків виборців.
6. З метою встановлення відповідальності обраних депутатів перед виборцями відразу після розблокування роботи Верховної Ради прийняти Закон про регламент ВР, де, зокрема, передбачити заборону на перехід депутатів в інші фракції, встановити персональне голосування депутатів ВР (заборонити передачу картки) та запровадити механізми співпраці народних депутатів з виборцями, щомісячне звітування тощо. За порушення цих норм встановити різні форми відповідальності аж до позбавлення повноважень народного депутата.

КВУ сподівається, що політичні сили знайдуть в собі мужність відмовитися від особистих амбіцій і діти до суспільного консенсусу, при цьому враховуючи позиції незалежних громадських організацій в Україні.

Прес-служба КВУ

 

26 квітня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів