Закарпаття "ВИБОРИ 2007"

Кореспондент "КІА" - яка політична ситуація в області і як відбувається підготовка до виборів вирішив запитати у регіонального довготермінового спостерігача Громадянської мережі "ОПОРА" Миколи Яцкова.

 

Пане Микола, як проходить формування списків виборів у області ?
Всього в області працюють 18 робочих груп у всіх 13 районах та 5 містах обласного значення. До складу робочих груп входить 98 осіб. За прогнозами списки виборців будуть готові до середини вересня. Особливих проблем не передбачається.
Однак, в області є проблемні території, де є реальна загроза не підготовки списків виборців до дня виборів. Наприклад, Іршавська районна та Хустська міська робочі групи отримали не уточнені списки виборців 2006 року. Є великі розходження у кількості виборців. Після селекторної наради з ЦВК 17.08.07 питання не вирішено. Робочі групи досі не мають чітких інструкцій, що робити в такій ситуації. Слід відзначити, що Іршавська районна у своєму складі має тільки 5 членів, Хустська міська – 4. Склад цих груп є недостатнім для ефективної підготовки списків виборців.
Закарпатська ОДА повідомляє, що область забезпечена виборчими скриньками на 100 %. Це також підтверджують робочі групи на місцях.
Як відбувається формування та робота Окружних виборчих комісій ?
13 серпня ЦВК згідно з чинним законодавством створила 225 окружних виборчих комісій. Вимога однакового представництва коаліції та опозиції в складі ОВК була дотримана.
Станом на 26.08.07 усі п’ять ОВК області розпочали роботу. Більшість членів комісій прийняли присягу, було визначено осіб, що працюватимуть на постійній основі, затверджено кошторис витрат.
Усі ОВК забезпечені усім необхідним (приміщення, транспортні засоби, доступ до Інтернет, тощо). Щоправда на початку діяльності ОВК № 70 було надано приміщення, що не відповідало вимогам закону та санітарно-гігієнічним умовам. Наразі питання вирішено. Надано інше приміщення, що використовувалось на попередніх виборах 2006 року.
Були зафіксовані факти відмов призначених членів ОВК від керівних посад у комісіях. Такі, випадки були зафіксовані у ОВК № 69, де заступник відмовився від виконання своїх обов’язків. У ОВК № 66, 67 та 70 було відкликано членів комісії. Що характерно, на всіх чотирьох ОВК вони представляли БЮТ. Згідно із законодавством їх мають замінити представники цієї ж політичної сили.
Загалом, як відбувається виборча кампанія на Закарпатті?
Виборча кампанія в області характеризується незначною активністю політичних сил, відсутністю резонансних подій. Регіональні штаби суб’єктів виборчого процесу на стадії формування. Присутня зовнішньо – політична реклама ПРУ, БЮТ, НУ-НС, Блок Литвина.
Що таке проект "ОПОРА" та хто реалізує проекту по всій Україні?
ОПОРА здійснює кампанії та проекти, які покликані підвищити соціальні та політичні стандарти, індивідуальну відповідальність громадян за процеси в країні, виробити ефективні механізми громадського контролю за діями влади.
За реалізацію проекту спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на території України відповідає Всеукраїнська громадська організація Громадянська мережа ОПОРА.
Що таке Громадянська мережа ОПОРА? Громадянська мережа ОПОРА є політично та фінансово незалежною загальнонаціональною мережею активістів, громадських організацій, об’єднань громадян з горизонтальною структурою, самоврядним управлінням на засадах багатолідерності.

Власна інформація
Карпатське Інформаційне Агентство

 

27 серпня 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів