„ЗАКАРПАТТЯ: ВИБОРИ 2007”

Кореспондент "КІА" - яка політична ситуація в області і як відбувається підготовка до виборів вирішив запитати у регіонального довготермінового спостерігача Громадянської мережі "ОПОРА" Миколи Яцкова.

 

Який перебіг виборчої кампанії у регіоні протягом серпня ?
Виборча кампанія в серпні проходила мляво і невиразно, жодних резонансних подій. Підготовка до виборів на території України відбувається без серйозних порушень, що зможуть вплинути на результати виборів чи стати причиною їх невизнання.
Робота усіх 5 ОВК області є нормальною. Суттєвих порушень не спостерігається. Проблемними зонами ОВК залишається недотримання строків проведення усіх процедурних заходів. Наприклад, не всі ОВК вчасно затвердили кошторис у триденний строк з дня першого засідання.
За звітний період ОВК зазнали незначних кадрових змін. Всього тільки 4 членів було відкликано БЮТ, та одного – Партією регіонів (ОВК № 70). Особливих зауважень не має, ані до професійності складу ОВК, ані до забезпечення з боку місцевої влади.
Робочі групи обліку списків виборців провели вже значну роботу. 30 серпня вони отримали відомості про громадян України від відповідних органів влади. Спостерігачами ОПОРИ були зафіксовані незначні порушення під час виконання цієї процедури. Водночас, ОПОРА підтверджує свій прогноз щодо того, що діяльність з перевірки та уточнення списків виборців не зможе зробити списки 30 вересня якісно кращими від тих, що були на виборах 26 березня.
Досі залишається невизначеною ситуація із списками виборців у Іршавському районі та у місті Хуст. Тут великі розходження у кількості виборців, а склад робочих груп є недостатнім для вчасного та повноцінного опрацювання списків.
Агітаційні кампанії партій характеризуються зміщенням акцентів у бік точкових зустрічей місцевих партійних лідерів й кандидатів у депутати з виборцями на підприємствах, розміщення рекламних роликів у місцевому телерадіоефірі, політичної реклами на зовнішніх носіях (біл-борди, сіті-лайти) та у ЗМІ. За інформацією штабів партій до мінімуму буде зведено вуличну агітацію та поширення листівок.

Чи є факти порушень виборчого законодавства ?
Так, і досить багато. Щодня фіксуються по 2-3 порушення. Серед них ведення агітації до офіційної реєстрації, псування агітаційних матеріалів, використання неповнолітніх в агітації, поширення поліграфічної продукції та наліпок без вихідних даних, використання „чорного ПР”, та інші.
Що характерно, штаби партій не проводять жодної роботи з фіксації та оскаржень таких порушень з боку опонентів чи до ОВК чи до суду. До речі, подібне спостерігається по всій Україні.
Помітною є тенденція до збільшення кількості матеріалів у газетах, що подаються як інформаційні матеріали, але не позначаються спеціальними відмітками як політична реклама і відповідно не оплачуються з виборчого фонду.

Які є факти застосування „чорного ПР” ?
Є 5 зафіксованих випадків псування біл-бордів з політичною рекламою БЮТ у Міжгірському, Воловевецькому та Свалявському районах області. Серед них одиничний випадок пошкодження опор рекламоносія.
В Ужгороді в ніч з 30 на 31 серпня ц.р. невідомі закидали у спальних районах міста в поштові скриньки листівку „Кучмин сын” без вихідних даних. Явно спрямовану проти Президента України.
Загалом порушення виборчого законодавства мають локальний характер і суттєво вплинути на вільне волевиявлення виборців не зможуть.

 

06 вересня 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів