Використання адмінресурсу на позачергових виборах народних депутатів

Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка з 1994 року здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів

 

Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка з 1994 року здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. З офіційним початком кампанії по позачерговим виборам народних депутатів України КВУ розпочав моніторинг виборчого процесу у всіх регіонах України. Темою даного моніторингового звіту стали: використання адмінресурсу та кримінальне втручання у виборчий процес.

За підсумками моніторингу КВУ констатує:

1. Використання жорстких проявів адміністративного ресурсу, таких як тиск на виборця, його залякування з боку посадових осіб на позачергових виборах практично не застосовуються.
2. Найбільшою проблемою застосування адміністративного ресурсу на позачергових виборах є суміщення посадовими особами органів влади та місцевого самоврядування виконання своїх обов‘язків із діяльністю керівників виборчих штабів та кандидатів у народні депутати. Це приводить до використання державних ресурсів у виборчих кампаніях політичних партій, представлених у владі.
3. Небезпечним проявом адміністративного ресурсу стали окремі факти незаконного перешкоджання веденню виборчої агітації з боку посадових осіб.
4. КВУ з приємністю відмічає, що фактів збору додаткових коштів „під вибори" з боку фіскальних та інших контролюючих органів не зафіксовано. Проте, кошти для ведення кампанії партії залучали від потужних українських та закордонних фінансово-промислових груп. Не виключено, що в обмін вони отримали гарантії щодо сприяння у веденні бізнесу.
5. На позачергових виборах 2007 року значно зросла роль судового ресурсу. В умовах недосконалих виборчих процедур та заангажованих рішень виборчих комісій рішення судів стають визначальними у проведенні кампанії. КВУ отримує все більше поки що неперевіреної інформації про спроби тиску та підкупу суддів, що розглядають виборчі спори.
6. КВУ висловлює особливе занепокоєння можливим втягуванням у виборчу кампанію співробітників правоохоронних відомств, зважаючи на те, що їх керівники перебувають у виборчих списках різних політичних сил.
7. В умовах швидкоплинної і не до кінця законодавчо врегульованої кампанії, КВУ відмічає застосування так-званого „позитивного адмінресурсу" – активне використання своїх повноважень, що не виходять за межі правового поля, для належної організацій виборчого процесу.

 

07 вересня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів