На Закарпатті відбулось

VI засідання українсько-словацької (словацько-української) Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

 

На Закарпатті 13-14 грудня 2007 року відбулось VI засідання українсько-словацької (словацько-української) Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.

Від української сторони головуючим на засіданні був Олег Гаваші, голова Закарпатської обласної державної адміністрації, від словацької - Чечот Владімір, Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки..

В роботі засідання прийняли участь представники Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Закарпатської обласної державної адміністрації, Ужгородської та Великоберезнянської районних державних адміністрацій,Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України з міжнародного співробітництва, управління "Укрзалізниці", Ужгородської митниці, служби автомобільних доріг у Закарпатській області, Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, державної екологічної інспекції в Закарпатській області; Посол України в Словацькій Республіці Огнівець І.В., представники митного директорату Словацької Республіки, управління міжнародних відносин з європейськими країнам, секція законодавства Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, регіонального відділення Дослідницького центру Словацької Асоціації зовнішньої політики в м. Пряшів.

На розгляд Міжурядової комісії були винесені наступні питання:

-Ситуація на спільних українсько-словацьких пунктах пропуску в контексті приєднання Словацької Республіки до Шенгенської Угоди;

-Стан підготовки Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про правила місцевого прикордонного руху;

-Стан та перспективи розвитку міжнародних залізничних вантажних перевезень між Україною та Словацькою Республікою (нагальні проблеми та шляхи їх подолання);

З доповіддю про співпрацю у сфері дослідження якості прикордонних вод та аварійних забруднень за період 2006-2007 років ті її результати виступив начальник держаної екологічної інспекції в Закарпатській області Михайло Садоха.

В своєму виступі він, зокрема, зазначив, що співпраця між Україною та Словаччиною у сфері контролю якості поверхневих вод транскордонних водотоків басейну ріки Тиса здійснюється на підставі двохсторонньої Угоди між Урядом України і Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах, підписаної 14.06.94 року в м. Братислава.

В рамках двохстороннього співробітництва державною екологічною інспекцією в Закарпатській області спільно з природоохоронними органами Словацької Республіки, а саме Словацькою інспекцією навколишнього природного середовища, охорони вод м. Кошіце та водогосподарськими лабораторіями басейнового управління Бодрогу та Горнаду в м.Кошіце, проводиться дослідження якості прикордонних вод та здійснюються заходи в разі надзвичайного їх забруднення.

Контроль якості поверхневих вод річок Уж, Латориця, Тиса, Ублянка та Улічанка здійснюється по 5-ти прикордонних створах спостереження, а саме:

р. Уж - с. Сторожниця (Україна) – м. Пінковіце (Словаччина);
р. Латориця – с. Страж (Україна) – с. Лелес (Словаччина);
р. Тиса – м. Чоп (Україна) – с. Малі Траками (Словаччина);
Улічанка – Держкордон Україна – Словаччина;
Ублянка – смт. М. Березний (Україна) – с. Під Ублею (Словаччина).
Протягом 2006-2007років спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю держекоінспекції відібрано та проаналізовано 88 проби води на рік, виконано по 2728 визначень компонентів забруднюючих речовин.

Відповідно до Угоди та на виконання рішень засідань Словацько-Української Комісії з питань прикордонних вод проводяться зустрічі робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод, на яких підводяться підсумки роботи за попередній рік, дається спільна оцінка якості прикордонних вод за цей період, розглядаються питання надзвичайних забруднень, готується річний звіт для Уповноважених Урядів та обговорюються шляхи подальшої співпраці. До порядку денного засідань обов’язково вноситься питання щодо аварійних (надзвичайних) забруднень.

З цього ж питання Міжурядовою комісією заслухано доповідь словацької сторони.

Комісія відмітила позитивний досвід у співпраці природоохоронних структур обох країн та рекомендувала її продовження з метою контролю за якістю поверхневих вод транскордонних водотоків.

Питання охорони навколишнього природного середовища, в тому числі басейну р. Тиса, запропоновано для розгляду на наступному засіданні, що відбудеться в травні 2008 року на території Словацької Республіки.


Державна екологічна інспекція в Закарпатській області

 

19 грудня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів