ЩОБ НА ЛЬОДУ НЕ ПОТРАПИТИ В БІДУ

Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути дуже обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе й оточуючих.

 

Безпечним вважається (при температурі повітря нижче 0°С):

- для одного пішохода лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5-7 см;

- для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше 15 см, при масовому катанні на ковзанах – 25 см;

- міцний прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.

Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на кригу забороняється.

При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в кригу кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.

Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності криги.

З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

Для любителів порибалити на скреслій кригою воді, слід пам’ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м.

Дітям потрібно назавжди запам’ятати, що самостійно без нагляду дорослих їм на льоду взагалі нема чого робити. Тоді не трапиться жодних надзвичайних ситуацій, які можуть мати й трагічну кульмінацію.

ЦП ГУ МНС в Закарпатській області

 

31 січня 2008р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів