"Зелене майбутнє"

"зелені" вимагають заборонити джиппінг в Карпатах

 

Дружина охорони природи "Зелене майбутнє" розпочинає кампанію за ліквідацію "джипінгу" на території українських лісів загалом та карпатських зокрема як такого, що руйнує неповторну карпатську природу.

Так, на сайті Всеукраїнського журналу "Карпати" з’явилась інформація про проведення так званого Кубку Карпат, в рамках якого плануються заїзди позашляховиками по всіх областях Карпатського регіону (Івано-Франківскій, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій). Так, на Івано-Франківщині заїзд має проходити на території Карпатського національного природного парку. На Закарпатті траса пролягатиме, судячи з намірів організаторів, або на території, що безпосередньо прилягає до Карпатського біосферного заповідника, або на території самої вищезазначеної установи.

На території європейських країн "джипінг" вже давно заборонений. Даний вид "відпочинку" призводить до знищення мохів та лишайників, трав’яного покриву рослин та лісових культур, гинуть, занесені до Червоної книги України, тритон карпатський і альпійський, та інші земноводні, руйнуються лісові дороги, ґрунт та струмки забруднюються мастилами та пальним.

Яскравим прикладом руйнування природи став у вересні минулого року заїзд джипу "Нива" на г. Говерла. В результаті шкода, завдана природі та державі, згідно протоколу служби охорони Карпатського біосферного заповідники, склала
16 300 грн. (знищено сотні рослин та тварин, занесених до Червоної книги України). І це результат впливу лише одного автомобіля! А що буде, коли у гори ринуться сотні бездушних монстрів?

Дружина охорони природи "Зелене майбутнє" буде вимагати заборонити погодження проведення органами місцевого самоврядування "джипінгу" цього року і впродовж наступних років та пропонувати внести відповідні зміни до законодавства щодо заборони використання джипів, квадрациклів, мотоциклів та будь-яких інших транспортних засобів у подібних цілях.

 

05 лютого 2008р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів