Літній наступ на сміття

У середу прес-конференцію для ЗМІ дав перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков.

 

ЦЬОГО МІСЯЦЯ МАТИМЕМО ДВІ НОВІ СМІТТЄЗБИРАЛЬНІ МАШИНИ

Насамперед журналістів цікавила ситуація в місті зі збиранням та вивезенням сміття. "На сьогодні все ще не вистачає потужностей, — сказав Володимир Олександрович, — але вже 15—20 липня очі-куємо надходження двох сучасних сміттєзбиральних машин загальною вартістю понад 900 тис. грн. Машини придбані на бюджетні кошти і перебуватимуть на балансі у КШЕПу та КП "Уж". Ця потужна техніка сприятиме якщо не цілковитому, то принаймні максимальному вирішенню питання зі збиранням і вивезенням сміття". За дві зміни цими сміттєзбиральниками можна буде вивезти з міста практично все сміття, завантажуючи одночасно 69 контейнерів. Під сміттєзбиральні машини підготовлено 200 великих контейнерів, які виставлять у тих мікрорайонах, які ці машини обслуговуватимуть: по вул. Благоєва, Челюскінців, Академіка Корольова, 8 Березня. Повне реформування системи збирання сміття буде проведене по вул. Грушевського.

Передбачається виставити контейнери на так звані вторинні вулиці, винісши їх за межі внутрішньоквартальних територій, оскільки до 9.00 через завантаження дворів приватним транспортом під’їхати до контейнерних майданчиків дуже складно. Збирання сміття вирішено перенести на більш ранній час і почати прибирання міста з 5.00, аби вже на 9.00 воно було чистим.

Застосовувати серйозні санкції (впливати на свідомість через суд) влада планує до тих ужгородців, котрі досі не уклали договори з комунальними підприємствами КП "Уж" чи КШЕПом, які надають послуги з вивезення сміття. Працівники цих підприємств ходитимуть поквартирно і укладатимуть з мешканцями угоди. "Ті, хто у категоричній формі відмовлятиметься, будуть примусово направлені до сплати через суд, — попередив Володимир Бобков. На сьогодні угоди з КП "Уж" уклали близько 50 % абонентів, з КШЕПом близько 80 %, а щоб не піднімати тарифи, сплачувати за укладеними угодами повинні 90—95 % населення.

ВИВЕЗЕННЯ НА СМІТТЄЗВАЛИ-ЩЕ НЕГАБАРИТНОГО СМІТТЯ СУВОРО КОНТРОЛЮВАТИМУТЬ

Надзвичайно дошкуляє негабаритне сміття: літо — час ремонтів, коли викидаються старі вікна, двері, меблі, побутова техніка тощо, будівельні відходи, гілки дерев... У тарифі 4,99 грн., які існують на сьогодні, послуги зі збирання та вивезення негабаритного сміття не передбачені, кожен господар після проведення ремонтних робіт мав би власноруч утилізувати це негабаритне сміття. Насправді ситуація кардинально інша: господарі, будівельники звозять на контейнерні майданчики будівельні відходи у великих об’ємах. Зважуючи ситуацію, Володимир Олександрович повідомив, що надалі всі будівельні фірми, які проводять ремонти, будуть суворо попереджені про обов’язок вивозити й утилізовувати будівельне сміття самостійно, у разі ж невиконання цього міська влада виступатиме за позбавлення цих фірм ліцензій. Майстри-приватники, які будуть ігнорувати вимогу, "матимуть розмову" з податковою інспекцією. Тобто будівельні відходи повинні збиратися самостійно — фірмами, майстрами, господарями — і утилізуватися на сміттєзвалищі або ж цю послугу можуть виконати КП "Уж" та КШЕП за ціною 85 грн. за кубометр (тобто 100—150 грн. за машину) негабаритного сміття. Для бажаючих замовити послугу з вивезення негабаритного сміття пропонуємо телефони абонентної служби: 66-11-99, 66-10-27. Днями заплановано провести зустріч з головами сіл Сторожниця, Холмок, Минай, Баранинці, Кінчеш, Лази, Оноківці з тим, щоб запропонувати їм послуги на збирання і утилізацію сміття. У місті фірма ЕКО більше не виконує обов’язки з вивезення сміття від населення Ужгорода.

Володимир Бобков запевнив, що наразі тривають перемовини з однією фірмою, яка відслідковуватиме викидання негабаритного сміття, звезення до міста сміття з прилеглих сіл, а також ромами, які за 50 грн. сміття з одного місця просто перевозять до найближчого сміттєвого майданчика. До слова, в місті їх 100, щодоби Ужгород продукує близько 350 кубометрів сміття та понад 200 тис. кубометрів протягом року.

ВЛАДА ПОДАЄ В СУД НА ПРИМУСОВЕ ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕЖ БОЗДОСЬКОГО ПАРКУ

Стосовно аквапарку перший заступник міського голови повідомив, що на сьогодні "доводиться з’ясовувати, чи є на площі у 3 га "червоно-книжні" рослини і звірі", а міська рада подаватиме до суду за примусове затвердження меж Боздоського парку, які легковажно "обвели фломастером", таким чином збільшивши площу з 50 га до 74 га. Німецько-словенська сторона (фірма SAFF вже вклала 1,5 млн. євро в розробку проекту аквапарку) готує через Міністерство закордонних справ ноту протесту. Через перешкоди в реалізації проекту доводиться відмовитися від сподівань багатьох ужгородців: отримати аквапарк, як це планувалося, на середину 2009 року.

МІСТО МАЄ КОШТИ НА РЕМОНТ ТІЛЬКИ 25-Ї ЧАСТКИ ДОРІГ

Як повідомив Володимир Олександрович, цього року місто має кошти на ремонт тільки 4 км доріг ( протяжність ужгородських доріг становить понад 100 км). Комунальні дороги ремонтуються з коштів, що надходять із податку на автотранспорт. Протягом поточного року очікується 5 млн. грн. надходжень від цього виду платежу, а ремонт 1 км дороги коштує 1 млн. 200 тис. грн., поінформував він.

2 млн. 200 тис. грн. доведеться вкласти в закінчення розв’язки доріг у новому мікрорайоні міста в напрямку до транспортного мосту. Вестимуться точкові ремонти Капушанської вулиці та вулиці Заньковецької (її вже ремонтують). До кінця місяця ямковий ремонт мають намір завершити, інші кошти спрямовуватимуться на так звану аварійну підтримку доріг. Наразі проблемними залишаються дороги по 8 Березня, частині Гагаріна, Кошицькій, Сріблястій, Грибоєдова, Тимірязєва. Твердого покриття потребують вулиці Можайського, 8 Березня, Легоцького. Щодо прокладання кільцевої дороги, то влада міста розраховує на підтримку Кабміну, оскільки бюджету будівництво, вартість якого за підрахунками становить 9 млн. грн., не під силу.

 

06 липня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів