Українські та румунські фахівці обговорили ситуацію щодо пропуску паводку

В зв’язку з проривом хвостової дамби в районі Байа-Борша, що привело до переливу наносів у р. Цісла, яка є притокою Вишеу та Тиси, 29 липня 2008 року в смт. Солотвино Тячівського району за пропозицією румунської сторони відбулася експертна зустріч українських та румунських фахівців.

 

За дорученням Мінприроди в її роботі від Державної екологічної інспекції в Закарпатській області прийняли участь – начальник Інспекції Ю.Павлей та начальник відділу планування та аналізу інспекційної діяльності, міжнародного співробітництва Інспекції Фенцик О.І.
В зустрічі від української сторони також прийняли участь представники Закарпатського облводгоспу - Скраль М.В., заступник начальника – начальник відділу міжнародного співробітництва та Мірочник Т.Н., начальник відділу протипаводкового захисту. Румунську сторону представляли Раду Фаркаш, керівник робочої групи з проблем гідрографічного басейну р. Тиса від Румунської Сторони, Національна Адміністрація “Води Румунії”, Дирекція вод Сомеш – Тиса, Олекса Бовт - начальник Системи господарювання вод Марамуреш - Байя Маре - гідротехнічні системи Сігету Мармаціей та Мігай Серб гідролог, Дирекція вод Сомеш – Тиса.
Сторони обмінялися інформацією щодо пропуску паводку на українській та румунській стороні.
Українською стороною було піднято питання щодо необхідності своєчасної подачі чіткої і розширеної інформації в разі виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій на території Румунії, з метою своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на українській стороні. Зазначене відповідає вимогам ст. 6 Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (м. Галац, Румунія, 30 вересня 1997 року). Обов’язковим є також виконання ст.2 зазначеної Угоди щодо обов’язкового попереднього узгодження проведення на своїй державній території робіт або вжиття заходів, які можуть призвести до суттєвих змін режиму течії або якісних змін прикордонних вод. Румунська сторона прийняла вищезазначене до уваги.
Сторони поінформували одна одну про місця та періодичність відбору проб поверхневих вод під час надзвичайної ситуації.
Досягнуто попередньої домовленості щодо більш детального обговорення ситуації та обміну результатами аналітичних досліджень під час проведення спільного відбору проб для інтеркалібрацій лабораторій, що згідно затвердженої програми має відбутися 27.08.08 року.

З метою запобігання негативних наслідків прориву хвостової дамби в районі Байя-Борша (Румунія) та переливу наносів у р. Цісла 30 липня 2008 року продовжуються відбори проб поверхневих вод р Тиса в прикордонних створах с. Ділове (Україна)/Держкордон, м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина) та м. Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина).
За результатами аналізів концентрації забруднень в створах с. Ділове (Україна)/Держкордон, м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина), Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина) знаходяться в межах, допустимих для паводкової ситуації.
Контроль за якістю поверхневих вод р. Тиса продовжується.

Державна екологічна інспекція
в Закарпатській області

 

30 липня 2008р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів